Kredi Notu Yükseltme Teknikleri | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

25 Ağustos 2016

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri 

Para hayatımızın her aşamasında bizlere lazım olan bir ihtiyaçtır. Maddi ihtiyaçlarımızı karşılamamız için hatta manevi bir mutluluk da verir insana hayatı boyunca. Bu yazımızda kredi notu nedir bilgilerimizi paylaşmak istedik.  İlk olarak kredi notu nedir onu anlatalım.

Kredi notu finansal geçmişinizin araştırılmasına, analiz edilmesine verilen isimdir. Eskiden beri kullandığınız kredilerin, borçlandırmaların puanlandırma sistemiyle size verilen sayısal ifadelerdir. Sektörler, finanslar referans olarak kredi notunu kullanabilirler.

Kredi Notu Ne İşe Yarar?

Dışarıda hayatı olan herkesin bir kredi notu olması gereklidir. Bu yeni bir işe girerken, bir bankadan krediyle ev alırken, ihtiyaç kredilerinde lazım olan bir gereçtir. Bankaların ve işyeri sahiplerinin istediği kredi notu öğrenmek çok kolaydır. Kredi notu hangi kuruluşlar için önemlidir? Hangi kuruluşlar sizden kredi notu ister?

 • Sigorta şirketleri
 • Finansal kiralama
 • Faktoring
 • Tüketici finansman
 • Bankalar

Yukarıdaki kuruluşlar sizin kredi notunuz olmadan işlem yapmazlar. Bu kuruluşlarda işlem yapabilmeniz için kredi notunuzun olması gereklidir. Kredi notunuzu sms ile veya sosyal medya üzerinden öğrenebilirsiniz.

Kredi Notumu Nasıl Yükseltebilirim?

Kredi notunuzun yüksek olması sizin daha iyi ticaret yapabilmeniz, daha çok kredi alabilmeniz, arabanızı yenileyebilmeniz için yapabileceğiniz en iyi atılımdır. Peki kredi notunuzu nasıl yükseltebilirsiniz? Kredi notunuzu yükseltmek için ne yapmalısınız?

 1. Kredi kartlarınızın borçlarını tamamen sıfırlayın. Kredi borcunuzu sıfırladıktan sonra kendinize yeni bir kredi notu edinin.
 2. Kredi notunuzun çok yüksek olmasını istiyorsanız farklı farklı bankalardan ufak krediler çekebilirsiniz.
 3. Kredi notunu yükseltmek için giriştiğiniz farklı bankalardan aldığınız kredileri harcamak zorunda değilsiniz belirli vakitlerde aldığınız krediyle bu kredi borçlarını geri ödeyebilirsiniz. Bununla birlikte kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.
 4. Banka hesaplarınızın veya internet bankacılığı üzerinden bolca işlem yapın. Para hareketleriniz görünsün.
 5. Kredi kartınızın limitini artırmak için birlikte çalıştığınız bankaya başvuru yapın, başvurunuzun kabul edilip edilmemesi önemli değildir. Kredi kartınızın limitini yükseltme çabanız sizin kredi notunuzu yükseltir.
 6. Farklı isimlerdeki bankalara kredi başvurusunda bulunun, küçük limitlerle kredi çekin veya krediyi almayın, sadece başvuruyla kalın.
 7. Otomatik ödeme hesapları da kredi notunuzun yükselmesine sebep olacaktır. Su, doğalgaz, telefon, elektrik faturalarınızı otomatik ödeme yaptırın.

Kredi Borcu Hesaplanırken Gerekli Olan Bilgiler Nelerdir?

Kredi notunuzu yükseltmek için gerekli olan işlemleri yukarıda sıraladık. Şimdi de kredi notunuz hesaplanırken neler gereklidir? Kredi notu nasıl hesaplanabilir?

 • Ne kadar kredi kartı borcunuz olduğu
 • Halen aktif borçlarınızı geciktirip geciktirmediğiniz
 • Kullanmış olduğunuz kredi borçlarınızın vadesi var mı?
 • Hesap sayınızın gecikip gecikmediği
 • Son kullandığınız tüm kredilerin tarihleri, ödenip ödenmedikleri
 • Ne kadar borcunuz var
 • Kredi limitinizin oranı nedir
 • Tüm kredi kartlarınızın limiti


Bir önceki yazımız olan Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde Findeks, findeks kredi notu ve findex hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık