Kredi Notu Yüksek Olan En Fazla Ne Kadar Kredi Alabilir?

Notu iyi durumda olanlar, en fazla ne kadar başvuruda bulunabilir?

Fatura ödemeleri bile olsa bankalar ile az çok işi olan hemen herkes artık kredi notu kavramını bilmektedir ve yakından takip etmektedir. Bankanın gözündeki müşteri notu olarak değerlendirebileceğimiz notunun yüksek olması banka nezdinde müşterinin o kadar güvenilir olması anlamına gelmektedir. Notu yüksek olanlar başta kredi çekmek ve kart almak gibi durumlarda kolayca netice alabilmektedir. Çünkü yapılan düzenli ödemeler bankanın kişiye olan güvenini arttırmaktadır. Kredi çekmenin en önemli kıstaslarından birisi olan, aynı zamanda çekilebilecek an fazla kredi miktarını da belirleyen en önemli hususlardan birisidir. Peki notu yüksek olan en fazla müşteri hangi miktara kadar onay alabilir? Bu sorunun cevabı duruma göre değişkenlik gösterdiğinden öncelikle kredi notunun hangi seviyelerden oluştuğuna bir göz atalım.

En Yüksek Not Kaç?

0’dan başlayan ve 1900’e kadar devam eden sayısal bir değerdir. Bir bankadan kredi çekebilmek adına tüm işlerinizin hızlı ve kolayca ilerleyebilmesi için notunuzun en az 1000 ve üzeri olmalıdır. Hatta 1500 ve üzeri için kişi kendisini biraz daha iyi seviyelere getirebilmelidir. Çünkü bankalar nota baktıktan sonra 1500  – 1700 arası bir değerle karşılaşırsa buna iyi derler ve müşterilerine kredi olukları açılır. 1700 ve üzeri ise çok iyi kategorisine girmektedir. Fakat notu her ne kadar yüksek olursa olsun banka çeşitli sebeplerden dolayı başvurusunu reddedebilir. Notunun değeri aynı zamanda çekilmek istenen kredinin de miktarını gösterir bir nevi. Eğer not 1500 ve üzeri ise bankalar genel olarak başvuru sahibinin maaşının 20 katına kadar onay verebilmektedir. Eğer bankaya başvuruda bulunan müşteri memur ise durum daha farklı olmaktadır. Bu durumda banka aylık maaşın 30 katına kadar onay vermektedir. Anlaşılacağı üzere kredi taleplerinde not önemli bir kriter olmaktadır. Konu hakkında daha fazla bilgi için sitemizde arama yapabilirsiniz. Sorularınız olursa yorum alanımızdan bize ulaşabilirsiniz. Bilgimizin yettiğince size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Yorum :

Notunuz ile ilgili verdiğimiz diğer konulara kategoriler kısmından ya da arama kısmından arama yaparak ulaşabilirsiniz. Bunlar sizin kredi alma olasılığını arttırmaya yarayacak bilgilerdir. Başvurusu yapmadan önce lütfen sitemizde ki bilgileri inceleyiniz.