Kredi Notu Bulma Ekranı

Kredi Kayıt Bürosu tarafından hizmete sokulan bir sanal hizmet ağı olan Findeks, kredi notu, kredi riski, not danışmanı, takip, uyarı hizmeti, çek raporu, teminat mektubu raporu gibi bir çok finansman hizmetini bireysel ve kurumsal müşterilerine vermektedir. Kredi notu sorgulama ekranı yazımızda, Findeks ile nasıl kredi notunun sorgulanacağını görsel kaynaklarla anlatmaya çalışacağız.

Kredi Notunu Sadece Bankalar Kullanmıyor

Kredi notunun önemi artık sadece bankalar için değil ticaret ile ilgilenen bireysel ve kurumsal girişimcilerin müşterileri hakkında bilgi sağlaması için de kullanılmaktadır. Çek ile mal satışı yapanlar, kiralama, faktoring gibi bir çok sektör artık kredi notuyla iş yapar hale gelmiştir. Kredi notu düşük olan, riskli olan kişi ve kurumlara bankalar hiç bir banka ürün ve hizmetlerini kullandırmazken, ticaret ile uğraşanlar da müşterilerinin kredi notlarına göre ticari kararlarını almaktadır. Kredi notu sayesinde kişi ve kurumların geçmiş ve günümüzde ki finansal performansları ölçülmüş olmaktadır. Öyle ki kişi ve kurumların kullanmış olduğu veya devam ettiği kredi borçları, kredi borçlarını zamanında ödenip ödenmediği, bankalar tarafından varsa yapılan yasal takipler, kurumların çek performansları, teminat mektup performansları, ödemelerde ki düzene varıncaya kadar geniş finans bilgileri Findeks sayesinde öğrenilebilmekdir ve karar verilmektedir.

Findeks.com İle Kredi Notu Nasıl Öğrenilir?

Gelelim Findeks ile kredi notunu nasıl öğrenilir?İlk önce Findeks.com adresine girilip üye olunacaktır.

 

Üye ol girişinden sonra aşağıda çıkacak ekranda ki bilgilerin eksiksiz ve doğru girilmesi gerekmektedir.

 

Bilgilerin girilmesinden sonra sisteme eklemiş olduğunuz cep telefonunuza doğrulama mesajı gelecektir. Gelen doğrulama mesajının doğrulama paneline girişinden sonra üyelik işleminiz tamamlanacaktır. Kullanıcı girişi bölümünden belirlemiş olduğunuz şifre ve T.C kimlik numaranızı girerek sisteme girilmiş olacaktır.

 

 

 

T.C kimlik numarası ve parolanızı girdikten sonra cep telefonunuza gönderilen güvenlik kodunu açılan ekrana giriş yapmalısınız.

 

Girilen şifreden sonra artık size ait ekran karşınıza çıkacak ve kredi notunuzu öğrenebileceksiniz.

 

Yukarıda ki resimde de gördüğünüz gibi kredi notunuzu öğrenmiş olacaksınız. Dilerseniz kredi notunuzun son halini öğrenmek için kredi notunun altında ki güncel kısmına basarak son güncel kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.