Kredi Puanı Sorgu Ekranı

Kredi Puanı Sorgu Ekranı

Kredi Notunu Sadece Bankalar Kullanmıyor

Kredi notunun önemi artık sadece bankalar için değil ticaret ile ilgilenen bireysel ve kurumsal girişimcilerin müşterileri hakkında bilgi sağlaması için de kullanılmaktadır. Çek ile mal satışı yapanlar, kiralama, faktoring gibi bir çok sektör artık kredi notuyla iş yapar hale gelmiştir. Notu düşük olan, riskli olan kişi ve kurumlara bankalar hiç bir banka ürün ve hizmetlerini kullandırmazken, ticaret ile uğraşanlar da müşterilerinin kredi notlarına göre ticari kararlarını almaktadır. Kredi notu sayesinde kişi ve kurumların geçmiş ve günümüzde ki finansal performansları ölçülmüş olmaktadır. Öyle ki kişi ve kurumların kullanmış olduğu veya devam ettiği kredi borçları, kredi borçlarını zamanında ödenip ödenmediği, bankalar tarafından varsa yapılan yasal takipler, kurumların çek performansları, teminat mektup performansları, ödemelerde ki düzene varıncaya kadar geniş finans bilgileri Findeks sayesinde öğrenilebilmekdir ve karar verilmektedir.

Findeks.com Resimli Anlatım

Gelelim Findeks ile kredi notunu nasıl öğrenilir?İlk önce Findeks.com adresine girilip üye olunacaktır.

Üye ol girişinden sonra aşağıda çıkacak ekranda ki bilgilerin eksiksiz ve doğru girilmesi gerekmektedir.

Bilgilerin girilmesinden sonra sisteme eklemiş olduğunuz cep telefonunuza doğrulama mesajı gelecektir. Gelen doğrulama mesajının doğrulama paneline girişinden sonra üyelik işleminiz tamamlanacaktır. Kullanıcı girişi bölümünden belirlemiş olduğunuz şifre ve T.C kimlik numaranızı girerek sisteme girilmiş olacaktır.

T.C kimlik numarası ve parolanızı girdikten sonra cep telefonunuza gönderilen güvenlik kodunu açılan ekrana giriş yapmalısınız.

Girilen şifreden sonra artık size ait ekran karşınıza çıkacak ve notunuzu öğrenebileceksiniz.

Yukarıda ki resimde de gördüğünüz gibi notunuzu öğrenmiş olacaksınız. Dilerseniz notunuzun son halini öğrenmek için altda ki güncel kısmına basarak son güncel halini öğrenebilirsiniz.