Kredi Notu Puan Aralıkları | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

Kredi Notu Puan Aralıkları

Kredi Notu Puan Aralıkları

Kredi Notu Aralıkları 

Ülkemizde bankaların birleşerek oluşturmuş oldukları kredi kayıt büroları sayesinde kredi almak isteyen bireylerin ve banka  işleri kolaylaşmıştır. Kredi başvurusunda bulunan bireylerin gelir durumları, daha önceden almış oldukları krediler ve bu kredilerin ödenme süreçleri hakkında bilgilere çok kısa sürede tek bir programla ulaşmak mümkündür. Bankalardan kredi almak için öncelikle karşınıza çıkan şey sizin kredi puanıdır.

Kredi puanları bireylerin almış oldukları kredileri ödeme şekilleri ile birlikte değer kazanmaktadır. Alınan kredi zamanında ve belirlenen tutarların eksiksiz yatırılması sonucunda müşteri puanı çok daha iyi şekilde sisteme geçmektedir. Eğer ki kredi tutarlar eksik yatırılırsa, belirlenen süreler dışında yatırılırsa sistemde düşük puanlar olarak kayda geçer ve bireyin puanı ileri de almak isteyeceği yeni krediler açısından olumsuz sonuçlar doğurabilecektir. Kredi notu puan aralıkları hakkında biraz bilgi verelim.  Eğer sistemde adınıza kayıtlı puanları sorguladığınızda puan aralığınız 1 ve 699 puanları arasında yer alıyorsa bu demektir ki size kredi başvurunuzun cevabı büyük olasılıkla olumsuz sonuçlanması anlamına gelmektedir.

Daha önceden kredilerinizi ödemediyseniz ya da zamanında değil ve tutarlarını eksik ödediyseniz sistemde de puanınız bu düşük puan aralığında yer almaktadır. Bu puanların yükselmesi size bağlıdır. Almış olduğunuz kredileri zamanında ve tutarında ödeyerek bu notunuzu yükseltme şansınız da vardır.  kredi notunuzun 700-800 gibi rakamlar da olduğunda ise kredi almanız da belirli şartlar karşınıza çıkabilecektir. Kredi karşılığında ipotek göstereceğiniz bir mal varlığı ya da göstereceğiniz uygun kefiller sayesinde krediniz onaylanır. Kredi notunuz eğer ki 1500 ve üzerinde yer alıyorsa çok rahat bir şekilde istediğiniz bankadan kredi alabilmeniz de mümkündür. Aynı zamanda kredi notunuzun bu şekilde bankaların istenilen aralıklarında olması sebebiyle de alacağınız kredi için size uygun faizler de uygulanabilecektir.

Bir önceki yazımız olan Banka Kredi Notum Düşük Nasıl Yükselir başlıklı makalemizde kredi kartları, kredi notu nasıl yükselir ve kredi notu yükseltme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık