Kredi Notu Kaç Olursa İyidir? | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Kredi Notu Kaç Olursa İyidir?

1 Nisan 2016

Kredi Notu Kaç Olursa İyidir

Kredi kayıt bürosu tarafından takip edilen, müşterilerin geçmiş dönemlerde bankalar ile ilişkilerini değerlendirmeleri ve bu değerlendirmeyi rakamsal olarak belirlemesi ile ortaya çıkan nota kredi notu denir.

Her banka müşterileri ile birlikte çalışmaya başlamadan önce kredi notunu takip etmektedir. Belirlenmiş olan kredi notuna göre kredi değerlendirmeleri yapılmaktadır. Bu nedenle kredi ve kredi kartı gibi bankaların imkânlarından faydalanmak isteyenlerin kredi notlarının iyi olması gerekmektedir. Kredi notu rakamsal olarak değerlendirilmektedir. Önceki dönemler de bankalar ile alışverişlerinizde yaşamış olduğunuz sıkıntılardan dolayı kredi notunuzda düşme olabilir. Kredi notu sıfırdan başlayarak müşterinin durumuna göre artış göstermektedir. Bankalarla alışverişlerinde problem yaşamayan müşterilerin kredi notları zaman içerisinde yükselmektedir. Kredi notu üzerinize kayıtlı olan kredi ve kredi kartlarının kullanımlarına göre değişmektedir. Kredi notu düşük olan müşterilerin bankaların vereceği kredi ve kredi kartı imkânlarından faydalanmaları zor olacaktır.

Kredi notu kaç olursa iyidir?

Kredi notu alacağınız kredilerinize veya kredi kartlarınıza etki etmektedir. Bu sebeple kredi notunuzun sürekli olarak yüksek olması gerekmektedir. Kredi notunun rakamsal olarak değerlendirilmesi söz konusu olunca, 600’ ün altında olan kredi notlarına kredi verilmesi imkânsızdır. Herhangi bir banka inisiyatifi olmadan kredi veya kredi kartı almanız mümkün değildir. Kredi notunun 600 ve 800 ler arasında olması durumunda kefiller ile veya ipotekli olarak kredi alma imkânınız olabilir. 800 ve 1000 dolayında olan kredi notunuz olması durumunda ise düşük miktarlarda kredi kullanabilirsiniz. Kredi notunuzun 1000 üzerinde oldu zamanlarda alacağınız kredinin de tutarı artabilir. En yüksek kredi notu 1900 olduğu zamanlarda ise bankalardan kolaylıkla kredi ve kredi kartı alabilirsiniz. Herhangi bir belge talep etmeden kredi alabilme imkânınızın olduğu kredi notuna ulaştığınız da, alacağınız kredilerinizin ödemelerine düzenli yapmanız halinde kredi notunuz sabit olarak kalacaktır. Kredi notunuzun yüksek olması ile bankalardaki durumunuzun da iyi olması demektir. Böylelikle bankalar da özel müşteri olarak anılabilirsiniz. Dilediğiniz zamanlarda kredi alabilirsiniz. Hatta bankaların sizlere özel belirlemiş olduğu faiz oranları ile limitler dâhilinde hiçbir evraka ihtiyaç duymadan kredi kullanabilirsiniz.Bir önceki yazımız olan Avea SMS ile Kredi Notu Öğrenme başlıklı makalemizde avea kredi notu öğrenme, avea kredi notu sorgulama ve avea sms kredi notu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

    Bir Cevap Yazın

    Yukarı Çık