Kredi Kartıyla Fatura Ödeme

Kredi Kartıyla Fatura Ödeme 

Kredi kartları her ne kadar bir çok kişiyi borç batağına soksa da, limitini bilen kişiler kullandığında büyük bir avantaj haline gelmektedir. Kredi kartı kullanımı yapan bir çok kişi, çeşitli fatura ödemelerini ve alışverişlerini kredi kartı aracılığı ile yapmaktadır.

Kredi kartı ile fatura ödeme de bu kolaylıklardan biridir. Ancak bir çok kişi kredi kartı ile faturasını öderken, nakit avans faizi üzerinden bir faiz uygulanacağını bilmemektedir. Bu nedenle kredi kartından fatura ödemek, bankaların özel kampanyaları olmadığı sürece nakit avans ücreti üzerinden hesaplanır.

Her bankanın internet şubesinden fatura ödemek mümkündür. Ayrıca bir çok kişi, ödeme merkezlerinden de faturalarını ödeyebilmektedir ve bu işlemlerden de ücret alınmaktadır.

Kredi Kartıyla İnternet Bankacılığı kullanarak Fatura Ödemek

İnternet bankacılığı kullanarak her türlü faturanızı çok kolay bir şekilde ödeyebilirsiniz. Bunun için internet şubesine girerek fatura ödeme ya da ödemeler kısmından ödeme yapmak istediğiniz kurumla ilgili bilgileri girmeniz gerekir.

Her bankanın farklı bir menüsü olsa da, kullanımları oldukça kolaydır. Bu nedenle bir çok kişi gibi siz de bankada ya da ödeme merkezlerinde kuyruk beklemeden faturalarınızı ödeyebilirsiniz. İnternet bankacılığı kullanarak fatura ödeme vadesiz hesabınızdan ya da kredi kartınızdan yapılabilmektedir.

Nasıl Fatura Öderim?

Her bütçe için özel çözümlerle siz de fatura ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için faturasını ödeyeceğiniz kurumun adını listeden seçerek, fatura numaranız ya da sözleşme numaranızı ilgili yerlere girmeniz gerekmektedir.

Giriş yaptığınızda otomatik olarak fatura tutarlarınız ekranda çıkacak ve üzerinize tıklayarak faturalarınızı kredi kartından mı yoksa vadesiz hesaptan mı ödeyeceğinizin bilgisi de seçmeniz gerekecektir.

Seçimden sonra faturanızı ödeyerek, dekontunuzu da mail adresinize gönderebilirsiniz. Böylece pratik bir şekilde fatura ödemelerinizi yapmış olursunuz ve dekontlarınızı mail adresinizde sonsuza dek saklayabilirsiniz.

Otomatik Ödeme Talimatı Nedir?

Kredi kartından ya da vadesiz hesaptan otomatik ödeme talimatı vererek, faturalarınızı ödeyebilirsiniz. Bir çok kişinin çekimser yaklaştığı otomatik ödeme talimatları, aslında kolay bir şekilde ödenmektedir.

Faturalarınızın üzerinde yer alan bilgileri doldurarak, faturanızın son ödeme tarihinde kredi kartınızdan ya da hesabınızda faturalarınızın ödenmesini sağlayabilirsiniz. Faturalarınız son ödeme tarihinde ödenir ve hesabınızda para yoksa faturalarınız da ödenmez. Bir çok kişinin bu uygulamaya negatif bakmasının sebebi de budur. Çünkü hesapta ya da kredi kartında yeterince para yoksa, faturalar da ödenememiş olur.

Hesabınızda her zaman faturalar için yeterli para bulundurmanız, bu sorunu ortadan kaldıracaktır.

Otomatik Ödeme ya da İnternetten Ödeme Güvenli Mi?

Otomatik ödeme talimatları ya da internetten fatura ödeme işlemleri, kurumsal sitelerden gerçekleştirdiğiniz SSL sertifikalı güvenilir yerlerde sorun çıkarmaz.

İnternet bankacılığınız zaten size özel bir durumdur. Bu nedenle giriş yaparken cep telefonunuza onay kodu gelecektir. Bu onay kodu nedeniyle sizden habersiz işlem yapılması mümkün değildir. Bankanızın internet sitesinden işlem yaptığınız sürece, hiçbir sorunla karşılaşmazsınız.

Bir Cevap Yazın