Kredi Kartından Para Çekip Nakite Çevirmek | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Kredi Kartından Para Çekip Nakite Çevirmek

Konu başlığımızın taşıyan detaylara girmeden evvel size önerimiz kredi kartlarınızı yüksek mertebe günlük hayatınızda gerekli olan ihtiyaçlarınız doğrultusunda kullanmanız üzerinedir. Bu hususta dikkat edeceğiniz yol ile hem harcama seviyenizi hem de ödemelerinizde rahatlık yaşayacağınızı göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz. Gelelim asıl konumuza insanlar çeşitli ihtiyaçları doğrultusunda gün içerisinde veya ertesi günlere dayalı olarak nakit paraya ihtiyaç duyabilmektedirler. Konumuzun devamında kredi kartından para çekip nakite çevirmek ile ilgili bilgileri sizlere sunacağız.

TAKSİTLİ KREDİ KARTI NAKİT AVANS SEÇENEĞİ

Kredi kartınızın borçlarını her ay düzenli ödeyen biriyseniz bir takvim yılı içerisinde 3 defaya mahsus olmak kaydıyla dönem borcunun yüzdelik olarak yarısını yani %50’sinden az bir kısmını ödeme olarak geçmişseniz nakit avans çekme şansınız bulunmakta. Her ne kadar tüketiciler kredi kartı ile nakit avans işlemini seçmeseler de en az maliyet ile nakde çevirme yöntemleri arasında yer almaktadır. Nakit avans işlemleri arasında en kısa zaman dilimini harcayan bu yöntem klasik kredi kartı faiz oranları ile aynı olup %2,55 ila 3,5 arasında değişiklik göstermektedir.

PAYPAL İLE KREDİ KARTINDAN NAKİT PARA ÇEKMEK

Türkiye ile her ne kadar bağlarını koparsa da halen gündemde olan geri dönme konusu aktifliğini koruyor. Önümüzdeki tarihlerde tekrar Türkiye piyasasına girmeye hazırlanan PayPal, bir tür elektronik e-cüzdan hesabı olarak tanımlanmaktadır. Yüklü bir miktar ve aynı zaman’da sık nakit ihtiyacınız yoksa yakın çevrenizden birine ait olan PayPal hesabına %3,5 komisyon masrafı ile birlikte para gönderebilir ve yaklaşık 3 gün sonrasında parayı elinize alabilirsiniz.

TELEFONCU VEYA KUYUMCULARDAN NAKDE ÇEVİRME

Bu konuda özelliklede telefon satışı yapan işyerleri veya kuyumculuk üzerine faaliyet gösteren işyerlerinden ürün almışçasına %10’luk bir komisyon karşılığı ile kredi kartınızdan tek çekimlik ya da taksitli bir şekilde para çekimi yapabilirsiniz. Taksitli çekimlerde komisyon ücreti artabilmektedir. Eğer birkaç günlük vaktiniz daha var ise PayPal üzerinden işlem yapmanız daha mantıklı olacaktır. Eğer anlık olarak bir nakit para ihtiyacınız varsa bu tarz bir işlem yaparak hızlı bir şekilde nakit para ihtiyacınızı giderebilirsiniz.Bir önceki yazımız olan Akbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde Akbank Kredi Kartı, akbank kredi kartı başvurusu ve Akbank Kredi Kartı başvurusu sonucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık