Kredi Kartı Kapattırıp Borcu Yapılandırma | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

Kredi Kartı Kapattırıp Borcu Yapılandırma

Kredi Kartı Kapattırıp Borcu Yapılandırma

Kredi kartımı kapattırarak borcu taksitlendirebilir miyim?

Kredi kartının borçları ödeyemeyeceğiniz orandaysa bunu bankanızla paylaşıyor olmanız önemlidir. Çünkü kredi kartı taksitlerini birkaç sefer ödemediğiniz takdir de bankanız sizden bu borcun kapatılmasını isteyecek ve bu orana bir de faiz ekleyecektir. Faiz yükü de üzerine bindiğinde borcun ödenme ihtimali biraz daha az olacağından böyle durumda bankanızla görüşerek kredi kartı borcunuzu yapılandırıp taksitlendirmeniz mümkündür.

Kredi kartınıza yaptıracağınız bir taksit sonrasında isterseniz kartınızın kapatılmasını da talep edebilirsiniz. Bankalar bu hizmet için sizi zorlamayacak ve size kolaylık sağlayacaktır. Her bankada işlem biraz daha farklı bir şekilde ilerler ancak her bankanın da böyle bir hizmeti olduğunu bilmenizde fayda vardır. Kredi kartınızın gecikmeye düşmesi faizlerinde artması demek olacağından bunun da ödenmemesi halinde kredi skorunuz etkilenecektir. Kredi skoru etkilenen bir kişi ise daha sonrasında herhangi bir nedenden dolayı kredi talebinde bulunduğunda bankalar bunu yeniden gözden geçirecek ve kredi skoru düşük olan kişilere kredi olanağı biraz daha düşecektir.

Kredi kartları bizim gündelik hayatta en fazla kullandığımız ödeme şekillerindendir ve kolayca alışveriş yapılıyor olması kredi kartını her zaman cazip bir hale getirmiştir. Kredi kartını en çok taksitlendirme işleminde kullanırız ve de bu nedenle hepimizin elinde bir kredi kartı muhtemelen vardır. Bankalar kredi kartını insanların gelirleri doğrultusunda sunarlar bazı kişiler başvurdukları halde kredi kartı alamazlarken bazılarına da her banka alternatifler sunarak kredi kartı verir burada esas olan mesele sizin gelirinizdir. Belgelendirmiş olduğunuz her geliriniz kredi kartınıza olumlu yönde etki edecektir. Son dönemde hükumet aslında kredi kartları üzerinde de oldukça fazla değişikliğe gitmiş ve insanların bu karta ulaşabilmelerinin önünü de engellemiştir. Çünkü kredi kartı bilinçsizce ve gelirin altında bir rakamlarda kullanıldığında insanların hayatlarını da kabusa çevirebilirler.

Bankalar sizin talebiniz doğrultusunda kredi kartı borcunuzu taksitlendirebilir ve size daha rahat bir ödeme planı çıkarılır bu sayede sizde faiz yükü altına girmiş olmazsınız. Bunun içinde sitemiz üzerinden daha fazla detay alabilmeniz mümkün hale getirilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Limitinin Tamamını Kullanmak başlıklı makalemizde kart limiti arttırma, kredi kartı ve Kredi Kartı Limiti hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık