Kredi Kartı İptal Dilekçesi | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

Kredi Kartı İptal Dilekçesi

Kredi Kartı İptal Dilekçesi

Kredi Kartı İptal Dilekçesi Nasıl Olmalı? 

Günümüzde gerek sağladığı kolay taksitlendirme imkânları gerekse de ödemeleri ötelemesi gibi pek çok avantaj nedeniyle kredi kartı kullanım oranları artmayı sürdürmektedir. Ancak kredi kartının bilinçsiz kullanımı nedeni ile yüksek kredi kartı borcu birikmesi, farklı bankalara ait birden fazla kredi kartının bulunması ya da banka tarafından kredi kartı yıllık ücreti tahsil edilmesi gibi farklı nedenlere bağlı olarak kredi kartının iptal edilmesi gerekebilmektedir. Peki, kredi kartı iptali nasıl yapılır?

Kredi Kartımı İptal Ettirmek İstiyorum

Kredi kartını artık kullanmak istemiyorum diyen kişilerin yapmaları gereken tek şey bankanın kullandığı müşteri hizmetleri telefon numarasını arayarak kredi kartı iptali için talepte bulunmaktır. Ancak bu işlemde bankanın müşteri temsilcisi uzun süre sizinle kartınızı iptal ettirmemeniz için ikna etme çabasına girişecektir. Çünkü bankaların yüksek gelir elde ettikleri kalemlerden biride kredi kartı gelirleridir ve kredi kartı iptali bu gelirin kesilmesi anlamına gelir. Bu nedenle bu sıkıcı telefon konuşmasından çekinen kişilerin kredi kartı iptal dilekçesi yazarak kartlarını iptal ettirmeleri çok daha kolaydır.

Kredi Kartı İptal Dilekçesi Örneği

Kredi kartınızı iptal ettirmek için dilekçe yazarken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar bankanın ismine, kredi kartı numaranıza, kredi kartınızı iptal ettirmek istediğinizi açıkça bildiren beyanınıza ve dilekçe tarihine yer vermenizdir.

Bu şekilde yazacağınız dilekçe işleme alınarak kredi kartı iptali gerçekleştirilecektir. Zaten banka iptal işlemini gerçekleştirmeden önce müşteri hizmetleri aracılığı ile tarafınıza ulaşacak ve işleminiz hakkında bilgi vererek son bir kez de sözlü olarak iptal beyanınızı tekrarlamanızı isteyecektir. Bu esnada banka para puan yüklemesi yaparak ya da faizsiz taksitli avans kullanılması gibi ek hizmetler sunarak kart iptali talebinizi geri almanızı sağlamak için farklı tekliflerde de bulunabilir.

………… Bankası Genel Müdürlüğü

Kredi Kartı Departmanı

Konu: Kredi kartı iptali hakkında…+

Bankanıza ait olan 0000 0000 0000 0000 numaralı kredi kartı müşterinizim. Bankanızca tarafıma verilen kredi kartı ürününü artık kullanmak istemediğimden dolayı bankanızın ilgili departmanı tarafından gerekli işlemlerin yapılarak kredi kartı iptalinin gerçekleştirilmesini talep ediyorum.

Kredi kartı iptalinin gerçekleştirilerek, tarafıma bilgi verilmesini rica ederim.

Saygılarımla

İsim – Soyisim

İmza

Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. elif dedi ki:

    kredi kartımı iptal ettirmek istiyorum nasıl dilekçe yazcam diye düşünüyodum örnek dilekçeniz çok işime yaradı teşekkür ederim 🙂

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık