Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır? | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

 İş Bankası Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

Adınıza düzenlenmiş olan İş Bankası kredi kartı tarafınıza gönderildiğinde sanal alış verişine kapalı bir şekilde gönderilir. İş bankası kredi kartının online alış verişini açmanın birkaç yolu vardır.

Kredi kartları ile yıllardır internet sitelerinden teknoloji, yiyecek içecek, giyim vb. birçok ürün satın alınabiliyor. İş Bankası Kredi kartının internet alışverişine açılabilmesi için öncelikle müşteri hizmetlerini arayarak Cep telefonu numaranızı banka sistemine kaydettirip net üzerinden alışverişi açtırmak. Cep telefonu bilgilerini sadece bankayı arayarak değil bankamatiklerden veya İş bankası şubelerinden kayıt ettirebilirsiniz. Kredi kartının internet alışverişlerine açılabilmesi için yapmış olduğunuz telefon kaydından sonra internet şubenizden de kartınızı internet alışverişine açıp kapatabilirsiniz. Bu işlem için öncelikle web şubesine giriş yaptıktan sonra Ürünler ve Kredi kartları işlemleri altında İnternet üzerinden alış veriş’ i aktif etmeniz gerekiyor. İş Bankası kredi kartının alış veriş özelliği aktif olduktan sonra güvenlik açısından 3D alışveriş yapabileceğiniz sitelerde kullanmanız tavsiye edilir. İnternet şubelerinden Sanal Kredi kartı oluşturup belirli limitler belirleyip güvenmediğiniz sitelerden 3D alışveriş yapmış olsanız bile gerçek kartınız tehlike altında olmaz ve belirlediğiniz limit kadar alış veriş yapabilirsiniz. Alışverişinizi tamamladıktan sonra sanal kartınızı iptal edebilir ya da limiti sıfırlayıp herhangi bir işlem yapılmasına engel olabilirsiniz. Kredi kartınız üzerinde Visa veya Mastercard logosu var ise 3D alışverişi tek kullanımlık şifre ile yapabilirsiniz.

Bankalar neden kredi kartlarını direkt olarak alışverişe açmazlar ondan bahsedelim. Dolandırıcılık ne yazık ki günümüzde çok fazla İş Bankası oldukça büyük ve müşteriye sahip bir banka olarak uzun süredir hizmet veriyor. Bu doğrultuda dolandırıcılığın önüne geçmek zorunda onun için bu tarzda çalışmalar yaparak müşterilerinin zarar görmemesini sağlıyor. Kartınızın çalınması durumunda çalan kişi çok hızlı bir şekilde alışveriş yaparak bakiyeniz de ki parayı kullanabilir.

İş Bankası bu ve benzeri sorunların önüne geçmek adına yaptığı bu çalışma sayesinde 3D alışveriş sistemi kurmuş ve Kredi Kartı İnternet Alışverişine açmak konusunda böyle bir şart koymuştur.

Bir önceki yazımız olan Akbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde Akbank Kredi Kartı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık