Kredi Kartı ile Vergi Borcu Ödeme İşlemi (Video ve Resimli Anlatım)

[alert-note]Önemli UYARI:[/alert-note]

Kredi kartı ile vergi borcu ödeme başlığı altında bilgi vermeye başlamadan önce uyarımı yapmak isterim. Devlete ait olmayan sitelerden vergi ödemesi yapmayın. Devlete ait olduğunu anlamanın en basit yolu site adresinin “gov.tr” ile bitiyor olmasıdır.

Ufak uyarımdan hemen sonra ödeme için bilgi vermeye geçelim. Maliye Bakanlığı tarafından sunulan kredi karti ile vergi ödeme sistemi 6183 sayılı Kanun ile Gelir İdaresi Başkanlığına dayanmaktadır. İşlem için internet üzerinden ödeme yapmanız gerekiyor. Bilgim çerçevesinde söylüyorum; bölgenizde ki vergi dairesinde ödeme yapmak için kartınızı kullanmanız mümkün değil. Yani online olarak yapılacak ödemeler için sunulmuş bir hizmet. Aslında vergi dairesine gitmeden işlem yapmak hem daha basit hem de daha kullanışlı. Bilginiz yeterli değil ise bir bilen ile beraber kısa sürede işleminizi bilgisayar başında halledebilirsiniz. Zaten bu yazının sonuna ben bir tane video ekledim. Çok net anlatım olmasa da size kısa bir öngörü olacaktır.

Hangi Siteden Vergi Ödenir?

Başta belirttiğim gibi devlete ait olan bir site olacak bu ve Gelir İdaresinin sitesi. Adresine yine yazımızın sonuna link ekledim, oradan ulaşabilirsiniz. Resmi sitenin bilgisidir.
-Verdiğim adrese girip, ekranda 6111 ödeme kısmına tıklayın. Karşınıza 4 adet vergi ödeme bilgisi gelecek. Siz hangisini yapmak istiyorsanız okuyup, size uygun olana tıklayın.

Diğer adımda sizden kimlik ve başka bilgileriniz de istenebilir. Bunları eksiksiz ve doğru giriniz.(Güvenlik kuşkunuz olmasın devlet sitesidir.)

Ardından zaten ödeme ekranı gelecek, kart bilgilerinizi girerek ödemeyi tamamlayabilirsiniz.

[button-blue url=”https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp” target=”_blank” position=””]Gelir İdaresi Sitesi TIKLAYIN[/button-blue]

[alert-announce]Videolu anlatım : [/alert-announce]