Kredi Kartı’dan Hesap Numarası Öğrenebilirsiniz

Kredi kartları her insanın kullanmış olduğu içerisinde belirli bir limiti bulunan manyetik kartlardır. Her bankanın kendisine özgü görsel tasarımı ve kartların sınıflandırılması mevcuttur. Örneği en üst düzeyde limiti bulunan karta ‘’Gold Kart’’ ya da ‘’Plus Kart’’ denilebiliyor. İnsanların günlük ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olan Kredi Kartları bizim en iyi arkadaşımızdır. Nasıl bir arkadaşınızdan borç para alır gününde ödemezseniz aranız bozulursa kredi kartı da aynı şekilde size borç verir ve sözünüzde durmanız için size gün verir. Söz verdiğiniz günde ödeme yapmaz iseniz kartınız ile aranız bozulur.

Hesap numarasını nasıl öğrenebilirsiniz?

Tüm kartların bir hesap numarası vardır. Aslında siz kredi kartı ödemesi yaptığınızda bu ödeme kartınızın hesap numarasına yatırılır. İsterseniz bir yakınınıza kredi kartını vermeden, hesap numarasını vererek borcunu ödeyebilirsiniz. Hesap numarası öğrenmenin birkaç yolu var. İsterseniz ATM’ye giderek kartınızın şifresini girdiğinizde kredi kartı işlemleri menüsünden numaranızı alabilirsiniz. Diğer bir yol ise banka şubesine giderek gişe işlemlerinden ilgili personelden kredi kartı hesap numaramı öğrenmek istiyorum dediğinizde size yardımcı olacaktır. Tabi bu işlemi yaparken kimliğiniz yanınızda olmalıdır. En son işlem ise müşterisi olduğunuz bankanın müşteri hizmetlerini arayarak sesli yanıt sisteminden ya da müşteri temsilcisi yardımı ile kredi kartı hesap numaranızı öğrenebilirsiniz. Banka kartlarında hesap numarası kartın üzerinde yazabilmektedir. Fakat kredi kartlarında hesap numarasını sadece bahsettiğimiz şekilde öğrenebilirsiniz. Bankalar güvenlik açısından birçok güncelleme ile insanlara en iyi hizmeti sağlamanın temelini oluşturmaktadırlar.

Yazımız size faydalı olduysa veya eksik bir yanını gördüyseniz lütfen bize destek olmak için aşağıdan yorumlarınız ile katkıda bulunun. Değerli yorumlarınız ile ayakta duran bir platformuz.