Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme İşlemi | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme İşlemi

Kredi Kartı Hesap Kesim Tarihi Değiştirme İşlemi 

Kredi kartları son yıllarda birçok kişinin sürekli olarak kullandığı sonradan ödemeli kartlar arasındadır. Birçok kişi günlük hayatında yaptığı harcamaların büyük bir kısmını kredi kartı ile yapmaktadır. Kredi kartı kullanıcılarının tamamı da ay sonlarında adreslerine gelen ekstre tutarındaki ücreti bankaya yatırmaktadır. Kredi kartı sahiplerinin her ay ödedikleri ekstre tarihi farklı olabilir. Çünkü kredi kartı hesap kesim işlemleri kişilerin taleplerine göre belirlenir. Gelir durumlarına göre en uygun olan zaman kredi kartı hesap kesim tarihi olarak belirlenir.

Sonrasında banka müşterilerinden gelen talebe göre kredi kartı hesap kesim tarihine göre ilgili aydaki harcamaların işlemlerini durdurur ve o ay içerisinde müşterilerine kredi kartı ekstrelerini iletir. Kredi kartı ekstresi kesildiği zamana kadar yapılan harcamaların hepsi o ay içerisindeki döneme yansıtılır, o tarihten sonraki yapılan harcamalar ise daha sonraki döneme aktarılır. Birçok kişi kredi kartı hesap kesim tarihini değiştireceğini bilmediği için bankanın karar verdiği tarihte kredi kartlarını öderler. Ancak her kredi kartı kullanıcısı kredi kartı hesap kesim tarihini ve kredi kartı ödeme tarihini istediği şekilde planlayabilir. Kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme işlemi için ilgili bankanın herhangi bir şubesine başvuruda bulunulabilir.

Banka yetkililerine kredi kartı hesap kesim tarihinin değiştirilmek istendiğine dair kısa bir dilekçe yazarak hesap kesim tarihi değiştirme işlemi yapılabilir. Bu işlemleri bankaya gitmeden de sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Banka şubesi dışında bankanın müşteri temsilcileri aracılığıyla kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme başvurunda bulunulabildiği gibi, dilenirse internet bankacılığını kanalını kullanarak da kredi kartı hesap kesim tarihi değiştirme işlemi gerçekleştirilebilir. İşlem yapılan ayı takiben kredi kartı hesap kesim işlemi kart sahiplerinin istediği zamanda yapılmaya başlanır.Bir önceki yazımız olan Akbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde Akbank Kredi Kartı, akbank kredi kartı başvurusu ve Akbank Kredi Kartı başvurusu sonucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. volkan dedi ki:

  nakit avans kullandım hesap kesim tarihini degiştiremiyom ne yapmam lazım

 2. volkan dedi ki:

  hesap kesim tarihini değiştiremiyorum nakit avans kullandım diye ne yapmam lazım

  1. Cihad dedi ki:

   Bu konu ile ilgili işlemi yaptığınız bankanın müşteri hizmetleri ile görüşmeniz gerekmektedir. Mümkün ise şubeniz ile görüşün lütfen. Sizi yanıltacak bir cevap vermek istemem.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık