Kredi Kartı Borcu Haciz İşlemleri | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

Kredi Kartı Borcu Haciz İşlemleri

Kredi Kartı Borcu Haciz İşlemleri

Kredi Kartı Borcu yüzünden oluşan haciz işlemleri 

Herkes en azından 1 adet de olsa kredi kartına sahip olmuştur. Cebinizde para olmasa da kullanacağınız taksitlendirme  yapabileceğiniz son derece kullanışlı bir kart gibi görünür. Ancak bazıları bu harcamaları abartır ve önünü alamaz. Maalesef kötü son kredi kartı borcu haciz işlemlerine kadar gider ve aldığımız kredi kartına bile pişman olabiliriz.

Kredi kartı borcunu ödemezseniz banka bir müddet sizden parayı tahsil etmek için uğraşacaktır. Sizi arayacaklar, borcu taksitlendirmek için teklif yapacaklar. Ancak taksitlendirme olmaz ve bankaya borcunuzu ödemezseniz telefonla aramaların sayısı artacaktır. Bu aranmalar da bir müddet devam edecek ve en sonunda banka pes edecek. Anlaşmalı olduğu avukatlığa sizi sevk edecek ve borcunuza birde avukat masrafları eklenecektir. Avukat da aynı banka gibi sizden parayı tahsil etmek için arayacak taksit seçenekleri sunacak ve hatta kredi kartı getir karta 6 ay taksit yapalım bile diyecektir. Zaten kart mağduru olan sizlerde aman bir daha kredi kartı mı!, Allah korusun diyeceksiniz. Avukatlar bankalar kadar uğraşmazlar siz borcunuza sadık olmazsanız hızlı bir şekilde haciz işlemleri için mahkemeye başvururlar.

Ondan sonraki süreç çok daha zorlu ve sancılı olacaktır. Eğer üzerinizde bir ev ya da araba varsa direkt olarak engel konulur ve satışına izin verilmez. Elbette araç ya da ev haczinden önce maaş haczine gittiklerini de hatırlatalım. Eğer aylık maaşlı bir yerde çalışıyorsanız banka sizden alacağının bir kısmı her ay keser ve sizin borcunuzu böyle ödemenizi sağlar. Kredi kartı borcu haciz işlemleri de aslında bu durumda  yapılır. Sigortalı ve maaşlı biri olmadığınız için banka alacağını evinizde bulunan mallardan tahsil eder. Maddi değeri olan her mülk bankanın çıkardığı belge sayesinde onların himayesine  geçer.

Haciz işlemlerini görevli memur ve banka personeli ile beraber yapar. Haciz edilen malları kurtarmak mümkün, belirli bir süre var bu süre de borcun tamamını ödemek zorundasınız aksi  halde mallarınız satışa çıkacak ve banka bu malları satarak zararını karşılamak zorunda kalacaktır.

Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık