Kredi Kartı Aidatı Almayan Bankalar | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Kredi Kartı Aidatı Almayan Bankalar

Kredi kartları günümüzde insanların artık olmazsa olmazları arasına girmiş manyetik özelliğiyle tüm harcamalarımızı rahatlıkla yapabildiğimiz bir sistem ile taşımaktayız. Ülkemizde kredi kartı kullanım yoğunluğu dünya genelindeki birçok ülkeye nazaran daha hat safha da olduğunu düşünüldüğünde ortaya inanılmaz bir alışveriş yoğunluğu çıkıyor. Özelliklede alışverişte uygulanan kredi kartı ile taksitli alışveriş çılgınlığı dünyanın en yoğun kullanılan ülkesi olarak geçirmekte. Bu duruma dayalı olarak ülkemizde bu kadar yoğun kullanılan kredi kartlarının aidatları bankalara bir hayli fazla kâr ettirmektedir. Kredi kartı aidatı her ne kadar BDDK tarafından net bir kararla alınmayacağı kararına bağlı olsa da günümüzde birçok banka bu duruma uymamakta ve halen bu konunun yasal olup/olmadığı bile tartışılmaya devam etmekte.

Tüketiciler haklı olaraktan bankaları ile geçen diyaloglarında aidat ödemesini yapmak istemedikleri halde bankaların kendilerine bu durumda yardımcı olacaklarını fakat taksitlendirme ve belirli faiz oranlarında değişiklikler olabileceği üzerine örnekler sunmaktadırlar. Bu durum tüketiciler tarafından her ne kadar rahatsız edici görülse de aslında günümüzde yapılmakta olunan bir işlem olarak görülmektedir. Buna bağlı olarak kredi kartı aidatı almana bankalar üzerine arayışta olanlar için hemen aşağıda bu konu ile ilgili en iyi bankaları sıraladık.

GARANTİ BANKASI FLEXİ KREDİ KARTI

Garanti Bankası Flexi kredi kartı ile yıllık aidat ödemeden tüm bonuslardan faydalanabilir ve aynı zaman’da taksitli alışveriş imkânına da sahip olabilirsiniz. Ayrıca birçok farklı kampanyadan da faydalanabilirsiniz.

FİNANSBANK FİX CARD

Herhangi bir üyelik ücreti bulunmayan Fix Card sayesinde kartın anlaşmalı olduğu tüm alışveriş noktalarından harcadıkça para puan kazanarak daha fazla alışveriş yapabilirsiniz. Yıllık aidat ödemesi bulunmamaktadır.

HSBC CONCEPT KART

Bu kart Advantage kredi kartı ile aynı temel özelliklere sahiptir. Kredi kartı aidatı bulunmayan Concept kart ile taksitlendirme, taksit erteleme ve nakit puan gibi bankacılık hizmetlerinden kısıtlama olmadan faydalanabilirsiniz.

DENİZBANK NET KART

Denizbank Net kart ile yıllık aidat ödemesi olmadan yapacağınız tüm alışverilerde taksitlendirme ve ekstre bonus fırsatlarına sahip olabilirsiniz. Bunların yanı sıra kredi kartı sahibi için birçok farklı kampanyalar sunulmaktadır.Bir önceki yazımız olan Akbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde Akbank Kredi Kartı, akbank kredi kartı başvurusu ve Akbank Kredi Kartı başvurusu sonucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık