Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi, ülke şartlarımız da hemen her hanenin başvurmak zorunda kaldığı banka hizmetlerinden biridir. Bunlar genellikle araç kredisi başvurusu ve konut kredisi başvurusu şeklinde olurken, bir de genel ihtiyaçlar için olan ihtiyaç kredisi vardır. Tabi bunlar dışında çiftçiler için vb. bir çok kredi tipi mevcuttur. Fakat biz şuan en çok ve herkes tarafından arananları tercih ediyoruz.

Bu tip kredilere başvuru yaparken çeşitli şartlar ve dosyalara gereksinim duyulabilir. Özellikle konut kredisi çekmek isteyenler için daha zorlu bir süreç vardır. Çünkü alınacak olan konut krediye uygun olmak zorundadır. Bununla beraber konut kredisinde çekilebilecek miktarda evin fiyatının tamamını kapsamamaktadır. Yine araç kredisi başvurusu yapılırken araç tipi ve çekilecek tutar belirlenme işlemi yapılır. İhtiyaç kredisi başvurusunda ise aranan en büyük özellik maaşınız olarak dikkat çekmektedir. Her kredi tipinde geçerli ortak nokta ise kredi notu sorgulamasıdır.

Banka şubesinden kredi başvurusu

Genellikle en çok bu tip başvurular tercih edilir. Çünkü banka çalışanı ile karşılıklı konuşarak derdimizi daha kolay anlatır ve kendimize en uygun krediyi seçerken daha anlaşılır oluruz. Ayrıca yakınlık ve yüz yüze konuşmanın samimiyeti de olumlu bir etkendir. Bankadan kredi başvurusu yaparken işlemler müşteri temsilcisi tarafından size aktarıldığı için aslında en kolay yöntemde budur. Oturup çayınızı, kahvenizi yudumlarken size uygun krediyi seçebilirsiniz.

İnternet üzerinden kredi başvurusu

Teknolojinin ilerlemesi ve siber güvenliğin üst seviyelere gelmesi ile beraber, bankalardan artık online kredi başvurusu yapmak, kredi almak son derece kullanışlı ve tercih edilir bir yöntem haline geldi. Her bankanın kendine özel güvenilir web sitesi mevcut. Buralarda gerekli kredi hesaplama robotları ile size en uygun krediyi anında karşınızda görebiliyorsunuz. Ödeme planına da aynı şekilde ulaşabiliyorsunuz. Beğendiğiniz krediye anında form doldurup başvurunuzu internet üzerinden gönderebiliyorsunuz. Bu bize oldukça büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

SMS ile kredi başvurusu

Telefon ile yapılan kredi başvurusunun yanında artık bankalar belli başlı kampanyalar ile sms kredi başvurusu almaya başladılar. Bu sadece oluşturulan paket kredi tiplerinde geçerli olsa da bazen daha fazla kredi tipine de başvuru alınmaktadır. Yine teknolojik açıdan bir hayli işleri kolaylaştıran yöntemlerden biridir. Yalnız bunda dikkat etmeniz gereken yaptığınız başvurunun resmi sms numarasına yapılıp yapılmadığıdır. Yani bankanın kendi sms hattını kullandığınızdan emin olmadan lütfen bilgilerinizi kimseye mesaj yolu ile ulaştırmayın.Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık