Konut Kredisi ile İhtiyaç Kredisi Borcu Kapatılır mı? | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

Konut Kredisi ile İhtiyaç Kredisi Borcu Kapatılır mı?

Konut Kredisi ile İhtiyaç Kredisi Borcu Kapatılır mı?

Konut Kredisi ile İhtiyaç Kredisi Borcu Kapatılır mı? Sorusunu bize ulaştırdığı için ziyaretçimiz Hakkı T.’ye teşekkür ederiz. Bilgimizin yettiğince cevaplandırmaya çalıştık.

Cevap : İnşaat sektöründe yaşanan olumlu gelişmeler ve düşük faizler nedeniyle çoğu kimse hayalindeki ev çok kolay satın alabilmektedir. Hem özel sektör hem de TOKİ tarafından yapılan uygun konutlar birçok kişiyi ev sahibi yapmaktadır. Satın alınan evler gerek ihtiyaca yönelik gerekse de yatırım amaçlı kullanılabilmektedir.  Bugün özellikle büyükşehirlerde hızlı bir yapılaşma olduğunuz hemen görebilirsiniz. Şehirlerde yeterli yer kalmadığı için şehirleşme ve yeni konutlar şehir dışlarına kadar taşmış durumdadır.

Herkesin en büyük dileği genelde ev sahibi olmaktadır kira vermekten usanan kişiler ev alabilmek için her gün uygun koşulları takip etmektedir. Konut alabilmenin en uygun yolu ise peşinat kadar para biriktirmek ve üzerine kredi çekmektedir. Ülkemizde konut kredisi kullanan çok sayıda insan vardır ihtiyaç kredisi sonrasında en çok kullanılan kredi türü konut kredisidir. Konut kredilerinden yararlanmak için bir takım şartlar vardır aldığınız ev ipotek altına alınır ve siz borcunuzu ödeyene kadar o eve banka tarafından ipotek konur. Daha önce almış olduğunuz bir ihtiyaç kredisi varsa da bunu kapatmanız gerekir aksi takdirde hem ihtiyaç kredisi hem de konut kredisini ödemek çok zor olur. Konut kredisi almak içinde yeterli bir geliriniz bulunmalıdır öncesinde ihtiyaç kredisi ödüyorsanız ve gelir durumunuz iki krediyi birden karşılayamayacak durumdaysa banka ya da kredi kuruluşu size kredi vermez.  Konut kredisi alabilmenizde daha önceki kredi ve kredi kartı ödemeleriniz de çok etkili olmaktadır düzenli olarak ödeme yapmadıysanız konut krediniz olumlu olarak sonuçlanmaz. Banka ve kredi kuruluşları her zaman kendilerini güvence altına almak isterler siz kredi talep ederken bankalarda geri dönüşe yönelik değerlendirme yapmaktadır.

Konut kredi sizin evinizin değerine göre verildiği için konut kredisiyle ihtiyaç kredinizi kapatamazsınız. Borçlarınızı tek bir ihtiyaç kredisinde birleştirebilir ve eşinizle birlikte konut kredisine başvuru yapabilirsiniz. Konut kredilerinde her şey ev değerine göre belirlenmektedir ve krediyi ancak konut için kullanabilirsiniz. Konut kredilerinde vadeler de çok önemlidir vade uzadıkça faiz oranı artar ve geri ödemek zorunda olduğunuz rakamda yükselir. Konut kredi taksitlerini gelirinize göre belirlerseniz herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız

Bir önceki yazımız olan Kapatılan Kredi Kartı Geri Açılır mı? başlıklı makalemizde kredi kartı, kredi kartı başvurusu ve kredi kartı iptali hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık