Konut Kredisi Faizleri Daha Düşer mi? | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

Konut Kredisi Faizleri Daha Düşer mi?

Konut Kredisi Faizleri Daha Düşer mi?

İnsanlar kira ödeme gibi hayat boyunca borçlu yaşama felsefesinden artık kurtulmanın çarelerini aramaktadır. Bu kapsamda Merkez Bankası tarafından yapılan yeni düzenlemeler neticesinde konut kredisi faizleri düşüşe geçmiş, birçok devlet destekli ve özel bankalar düşük faizli konut kredisi kampanyalarını tüketicilere sunarak bu kapsamda kendilerini ev sahibi yapmakta. Bunun üzerinde tüketiciler daha düşük faizlere bekleyerek doğru anda kredi çekmeye çaba göstermekte, ayrıca gerek şubelere giderek gerek ise internet üzerinden konut kredisi faizleri daha düşer mi sorusuna cevaplar aramaktadırlar. Bu durumda ev sahibi olmak isteyen tüketiciler konut kredisini çekerek daha konforlu ve rahat bir eve kavuşmanın hayallerine erişebilmektedirler. Ömür boyu kira vererek ziyan olan paraları ödemek yerine çeşitli vade seçeneklerine bölünen kredi taksitlerini ödeyip kira öder gibi ev sahibi olmak daha mantıklı gelmektedir.

KONUT KREDİSİ FAİZLERİ DAHA DÜŞER Mİ?

Bu kapsamda soruya vereceğimiz cevap netlik kazandırmayan nitelikler sunmaktadır. Bunun en büyük nedeni ise bankalar tarafından tüm kredi ve kredi kartı faiz oranları anlık olarak değişiklik gösterebilmekte. Bu kapsam borsa & döviz işlemlerine bağlı olarak işlediğinden ötürü herhangi bir siyasi hareketlenme veya oluşum sonucunda ya da ülke/dünya’da oluşan olaylara karşın yükselişe geçebilmektedir. Bu durum aynı zaman’da kredi faiz oranlarını düşürebilmektedir. Bunun için sürekli olarak bankaların resmi web sitelerini göz önünde bulundurarak takip etmeniz daha mantıklı bir sürecin size getireceği avantajlardan yararlanmanızı sağlayacaktır.

Ev sahibi olma hayali kuranlar için aslında tam da kira öder gibi konut alma imkanı oluştu diyebiliriz. Bu oranlar da uzun zamandır kredi imkanı sunulmamıştı. Konut kredisi çekmeyi düşünenler için hala uygun zaman. Tabi ilerisi için ne olur neler değişir kestiremiyoruz. O yüzden beklemek ve kira ödemeye devam etmek yerine bir an önce krediyi ödeyeceğinizi düşünüyorsanız başvuruyu yapın. Bunu geciktirip yeni faiz oranını bekledikçe, zaten arada kira ödemeye devam edeceksiniz. Yani ilerleyen süreçte oranlar aşağıda düşse, bu beklemede yapacağınız kira ödemeleri ile pek bir fark etmemiş, kar elde edememiş olacaksınız. Bunu göz önünde tuttuğumuz da aslında önce ki oranlarda da kredi çekmek mantıklıydı. Tabi bu sizin geliriniz ile ödeme imkanınız olup olmadığına da bağlı. Sadece faiz oranları için beklemeye kesinlikle değmez. Gönül ister ki faizsiz kredi alma imkanımız olsun. Ama maalesef bu süreçte imkanlar bunun gerçekleşmeyeceğini gösteriyor.

Bir önceki yazımız olan İcra Borcu Taksitlendirme başlıklı makalemizde İcra Borcu, İcra borcu taksit olur mu ve İcra Borcu Taksitlendirme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık