Konut Kredisi Almanın Yolları | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

Konut Kredisi Almanın Yolları

Konut Kredisi Almanın Yolları

Konut kredi almak için bankalar ile iyi geçinmeniz gerekmektedir. Konut kredisi alırken dikkat edilen unsurları sizlere yazalım;

  • Daha önceden herhangi bir banka ile çalışmış olmak
  • Kredi çektiğiniz bankadan daha önce kredi çekip ödemelerinizi zamanında yapmış olmanız
  • Diğer bankaların ürünlerini kullandıysanız eğer bunları kart ve ya kredi kartı olabilir bu ürünlerin borçlarının tahakkuka düşmemiş olması gerek
  • Kolay kredi alabilmeniz için aylık gelir düzeyinizin kredinin geri ödenecek tutarından fazla olması gerek
  • Kredi ödeyecek kişilerin son zamanlarda oldukça fazla bir banka ile olumsuz bir kaydının bulunmaması gerekir
  • Kredi alabilmek için artık değişik koşulların gerçekleşmesi gerekir
  • Konut kredisi alırken dikkat edilecek unsurların başında gelen ise ödenecek tutarın gelir olarak beyan edilmesi hususu olacaktır.

Yukarıda saydığımız özellikler sizin bankadan herhangi bir sorun yaşamadan kolaylıkla kredi çekebileceğinizin teminatlarıdır. Bir de konut kredisi alamayan kişiler için neden alamadıklarını anlatalım. Genel de banka ürünlerini yani kredi kartı ve ya farklı bir ürünü kullandıktan sonra onun geri ödemesini düzenli olarak yapmayan kişilerin kredileri onaylanmaz. Ama düzenli olarak geri ödemesi yapılan ürünler o kişinin BDDK puanını artırarak herhangi bir bankaya gittiğinde kolay bir şekilde kredi çekmesine olanak sağlayacaktır. Kredi çekmek için çok fazla banka gezmek gerekmez. Eğer ki bir banka size onay vermedi ise puan yüzünde ve ya gecikmiş borçlarınız yüzünden diğer bankalarda aynı yolu izleyecektir. Genel de BDDK üzerinden sorgulamaların yapılması sizin kolay kredi almanızı etkileyici unsurlar olacaktır.

Kredi çekebilmek için bir de evin bedelinin çok yüksek olmaması gerekmektedir. Sizin aylık gelir düzeyinize göre alacağınız evin toplam tutarı üzerinden yüzde 80 kredi çekme hakkınız vardır. Bu çekeceğiniz kredi tutarı eğer ki aylık gelirinizin çok çok üstünde ise kredi çekme şansınız oldukça azdır. Bu sorunu halletmeniz için sizden ipotek ve ya kefil şartı isterler. Belki bunları da sağlamanız durumun da kolaylık ile kredi çekme şansınız olabilir. Kredi çekerken dikkat edilecek unsurları sizin için anlattık.

Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık