Kobi Danışmanlığı Hakkında Detaylar

Kobi danışmanlığı günümüzde oldukça yaygınlaşan meslekler arasında yer alıyor. İşsizlik ve üniversite mezunu olup kendi alanında meslek edinemeyen kesimin araştırmalar yapıp tercih ettiği alanlar var. Bunların başında gelen Kobi Danışmanı mesleği hakkında merak edilenleri kısa kısa yanıtlamaya çalışacağım.

İçerikler

Kobi Danışmanı Nasıl Olunur?

Bu iş için yetkili kurum mesleki yeterlilik üzerinde sürdürülmekte olup, ölçme ve değerlendirme için sözlü olarak, yazılı ve uygulamalı olarak bir sınav yapılmaktadır. Kobi danışmanlığı için yapılacak sınavlar sonucunda başarılı olmanız beklenmektedir. Bu meslek çok yaygın hale gelmiştir. Dolayı ile yurt dışında da yürütülmektedir. Yani öncelikli olarak danışmanlık adı altında yapılan bir sınav var ve burada yeterlilik göstermeniz gereken puanı almanız gerekmekte. Sınav sonucu alacağınız puan sonrası teorik ve uygulamalı bir aşama var. Bu aşama sonrası ilgili kurum size sertifika veriyor. Bu sayede kobi danışmanlığı yapabilir durumda oluyorsunuz.

Yani genel belli aşamalar üstteki şekildedir. Bunlara katılıp başarılı olmak sizin için aranan şartların başında gelmekte. Kobi danışmanlığı bence de şuan ülkemizde oldukça etkin bir meslek dalı olup en yayın diğer ülke ise Japonya olarak söylenmektedir. Sitemiz kredinotusorgulama.com olarak sizlere genelde kredi notu ve krediler hakkında bilgi vermekteyiz. Fakat bu tarz finansal işlemler üzerine mesleki bilgilerde sunmaya çalışıyoruz. Hergün yeni özgün makaleler ile sizlere merak ettiğiniz konularda cevaplar oluşturmaya çalışıyorum. Yine de yazılarımız içerisinde bulamadığınız herhangi bir konuda bizlere bir yorum atarak sorularınızı ulaştırabilirsiniz. Biz bilgimizin yettiğince sorularınızı cevaplandırmaktan memnuniyet duyarız.

KOBİ Danışmanlığı Bölümü ve Detaylar

Altta ki video da başvuru şartları ile ilgili bilgiler verilmiştir. Ayrıca kobi danışmanlarının aldığı ücret ortalama olarak verilmiştir. Tabi bir de başvuru ve sınav aşaması var. Bu konuda da ayrıntı bulabilirsiniz. Ayrıca bu sınava girebilmek için bir Lisans eğitim şartı olmaması da işin başvurulmasını kolaylaştırıyor. Söylentiler ise ücret için 5 ile 20 bin arası değiştiği söylenmektedir. Tabi bu çalışma alanınıza göre değişim gösterebilir.

Sınav için Sakarya Üniversitesine başvuru yapılıyor

Başvurularınızı ve detaylı bilgiyi BU LİNKE TIKLAYIP <<< resmi adresten öğrenebilirsiniz. Sınav ücreti 1200 TL ve baya yüksek. Fakat başarılı olacağına inanlar bu paranın kat kat fazlasını zaten ilk maaşında alacaktır.

Sınavla ilgili güncelleme :

Bizim belirttiğimiz sınav Şubat 2019’de yapılmıştır. Fakat bu link üzerinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca gelecekte yapılacak olan sınavları da takip edebilirsiniz.

Haberin Videosu :