T.C Kimlik Numarasıyla Banka Borçlarını Öğrenme

Gelişen bankacılık sistemleri sayesinde banka şubelerine gidilmeden her türlü banka borçlarını öğrenebilmekteyiz. Bu yazımızda T.C kimlik numarasıyla banka borçlarını öğrenme yazımızı sizlerle paylaşacağız.

Banka Şubelerinde T.C Kimlik Numarasıyla Borç Öğrenme

T.C kimlik numarasıyla banka borcunu öğrenmenin en basit yollarından biri banka şubeleridir. Borcunuzun olduğu banka şubelerine giderek, kimliğiniz vererek kredi kartı, kredi, ek hesap borcu gibi o bankaya ait tüm borçlarınızı öğrenebilir, kalan borç bakiyesi, kalan kredi taksitlerinizi, kredi kart ekstre borçlarınızı rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Telefon Bankacılığı

T.C kimlik kartıyla borç öğrenmenin diğer bir yolu da telefon bankacılığıdır. Bunun için yapmanız gereken bankanıza ait telefon bankacılığı numarası aramak ve giriş bilgilerinizi T.C no ile yapmak olacaktır. Daha sonra aşama ise müşteri temsilcisiyle görüşmek olacaktır. Müşteri temsilcisiyle görüşmeden sadece T.C kimlik numaranızla banka borcunuzu öğrenemezsiniz. Çünkü kart numaranızı girmeniz gerecektir. Müşteri temsilcisine bağlandığınızda banka borcunuzu öğrenmek istediğinizi talep edin. Müşteri temsilcisi güvenlik açısından müşteriye bir kaç güvenlik sorusu soracaktır. Güvenlik sorularını doğru cevapladığınız da o bankaya ait olan borçlarınızı öğrenmiş olacaksınız. Dilerseniz yine o borç bilgilerini e-mail adresinize göndermelerini isteyebilirsiniz.

ATM Noktalarından T.C Kimlik Numarası İle Borç Sorgulama

T.C kimlik numarasıyla ATM noktalarından borç öğrenimi yapılmamaktadır. T.C kimlik numarası bilgileriyle ATM noktalarından hesap numarasını bildiğiniz hesaba kart kullanmadan para transferi yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı

Yine internet bankacılığından da sadece kimlik numarası bilgilerini girerek borç öğrenemezsiniz. İnternet bankacılık sisteminde kart bilgilerini, müşteri numarasını ve şifrenizi bilmeniz gerekmektedir.