Kim Aramış Öğrenme

Kim Aramış Öğrenme

Kim aramış, Günümüzde teknoloji hayatımızın tam anlamıyla bir parçası oldu ve yer edindi. Hayatımızı şekillendiren bu gelişmelerde kimi bireyler artık özel hayatın gizliliğinin kalmadığını düşünebilir. Özellikle artık cep telefonları bir elimiz ayağımız gibi oldu. Hepimiz gün içerisinde telefonlarına gelen ve tanımadığımız numaraların kime ait olduğunu merak ederiz. Telefonlarımızı meşgul eden bu bilinmeyen numarayı genel olarak herkes merak eder. Eğer ki siz de bunun gibi bir durum ile karşı karşıyaysanız, sizi arayanın kim olduğunu rahatça öğrenebilirsiniz ve kendinizi rahatlatabilirsiniz. Arayan kim sorgulamak istiyorsanız yazımızı okumanız yeterli olacaktır. Sizi arayanın ve bilmediğiniz numaraların kime ait olduğunu öğrenmek sadece cep telefonu ile değil sabit hatlarda da vardır. Sizi arayanın kim olduğunu öğrenmek için operatörler çeşitli hizmetler sunuyor. Siz de bu hizmetlerden birini kullanarak, sizi arayanın kim olduğunu rahatlıkla bulabilirsiniz. Elbette ki bazı zamanlar da bu hizmetlerin işe yaramadığı durumlar da olabiliyor. Sizi arayan kişi kullandığı hattı yeni aldığında numaram gözükmesin diye talimat verdi ise bu numaranın kime ait olduğunu maalesef öğrenemezsiniz

Sizi Kimin Aradığını Öğrenmenin Yolları

Günümüzde insanların en büyük rahatsızlıklarından bir olan telefon sapıklığı iyice artmaya başladı. Siz de bu durumdan mustarip iseniz Türkiye de hizmet veren bütün operatörlerin sağladığı Kim Aramış hizmetini kullanabilirsiniz. Bütün operatörlerin sağladığı bu hizmet ücretli olarak sunulmaktadır. Bu hizmet size, sizi arayan numaranın kime ait olduğunu öğrenme şansı verir. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise hangi operatörü kullanıyor iseniz, kullandığınız operatörün bu hizmetinden faydalanmak olmasıdır, aksi takdirde normalden ödeyeceğiniz fiyatların daha fazlasını ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Her operatör bu hizmeti farklı şekiller de sunuyor. Hangi operatör hangi şekilde bu hizmeti sunuyor öğrenmek için yazımıza devam etmelisiniz;

Türkcell Kim Aramış

Kim aramış Türkcell servisi için gerekenler.Bir Türkcell kullanıcısı iseniz ve sizi arayan numarayı bulmak istiyorsanız 2222 ye kısa mesaj atmanız yeterlidir. Mesajı göndermek için sizi arayan numaranın başında sıfır olmadan yazmanız lazım. Hizmetten yarar sağlayabilmek için bakiyeniz de en az 1.49 Türk Lirası bulunmak zorundadır. Hizmetin ücreti 1.49 TL’dir. Mesaj ile uğraşmak istemiyor ve sizi arayan numaranın hala kime ait olduğunu bulmak istiyorsanız bir diğer hizmet olan 11832’yi arayabilir ve sizi arayanın kim olduğunu bulabilirsiniz.

Türk Telekom Kim Aramış

Kim aramış Türk Telekom servisi için gerekenler.Bir Türk Telekom kullanıcısı iseniz ve sizi arayan numarayı bulmak istiyorsanız 5555’e ACIK yazarak göndermeniz yeterli olacaktır. Mesaj ücreti kullanıcısı olduğunuz tarifeye göre belirlenip ona göre ücretlendirme yapılacaktır. Türk Telekom’un bir diğer servisi ise arayanı bil servisidir. Kısa mesaj ile uğraşmak istemeyip yine de arayanın kim olduğunu öğrenmek isteyen kullanıcılar aylık vergiler dâhil 1,49 Türk Lirası ödeyerek bu hizmetten faydalanabilirler.

Vodafone Kim Aramış

Kim aramış vodafone servisi için gerekenler. Bir Vodafone kullanıcısı iseniz ve sizi arayan numaranın hat sahibini bulmak istiyorsanız, sizi arayan numaranın başında sıfır olmadan 7048’e kısa mesaj atmanız sizler için yeterli olacaktır. Vodafone verdiği sunduğu bu hizmet karşılığında sizden 1,25 Türk Lirası talep edecektir. Mesaj ile uğraşmak istemeyen bireyler 11842’yi de arayarak sizi arayan numaranın kim olduğunu, hat sahibini öğrenebilirsiniz. 11842’yi aramanız durumda hesabınızdan 1,25 Türk Lirası alınacaktır. Yine sizi arayan gizli numarayı öğrenmek isterseniz bir diğer serviste şu şekildedir; büyük harflerle GİZLİ AC yazıp 7046’ya kısa mesaj olarak göndermeniz gerekecektir.