Kiler Gıda Carrefoursa Tarafından Satın Alındı

Ülkemizdeki market sektöründe önemli ve büyük başarılara imza atan Carrefoursa, dün itibari ile Kiler Gıda nın tüm paylarını satın aldıgını duyurdu.

Carrefoursa, Kiler Gıda‘nın devir işlemlerini tamamlayarak, çağrı için SPK’ya başvuruda bulunma kararı aldığını duyurdu. Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi A.Ş., Kiler Gıda’nın satış ve devir işlemlerinin bugün tamamlanarak hisse devir bedelinin nakden ödendiğini duyurdu. Carrefoursa alınan yüzde 85 oranındaki Kiler Gıda hisseleri karşılığında 429 milyon 574 bin TL nakden ödediğini açıkladı.

FERİT ŞAHENK’TEN YENİ YATIRIM

Carrefoursa’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:”15.05.2015 tarihli Özel Durum Açıklamamıza konu, Şirketimiz ile Kiler Holding Anonim Şirketi, Nahit Kiler, Ümit Kiler, Vahit Kiler, Hikmet Kiler, Sevgül Kiler ve Denge Reklam San. ve Tic. Ltd. Şti. arasında 15.05.2015 tarihinde akdedilmiş olan Pay Alım Satım Sözleşmesinde öngörülen gerekli hukuki ve idari izinlerin alınmasını müteakip, söz konusu payların satış ve devri işlemi bugün itibariyle tamamlanmıştır.

Carrefoursa
Carrefoursa

Düzeltmeler hariç hisse devir bedeli olan 429.574.000,00 TL TL peşin olarak nakden ödenmiştir.Hisse devrinin gerçekleşmesiyle birlikte Kiler Alışveriş Hizmetleri Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin yönetim kontrolü tarafımıza geçtiği için, Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-26.1 sayılı Pay Alım Tebliği kapsamında zorunlu pay alım teklifinde bulunulması ve bu kapsamda gerekli diğer idari izinlerin alınması amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurulmasına karar verilmiştir”.

İHA

Bir Cevap Yazın