Katılım Bankacılığı Nedir | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Katılım Bankacılığı Nedir

Bugünlerde medyada sıklıkla duyulan bir terimdir Katılım Bankacılığı. Sizlere bu konu hakkında detaylı bir açıklama yapmak istedik.

Katılım Bankacılığı Nedir

Günümüzde islam dini hakim olduğundan dolayı Faize yanaşmayan islam kesimi faizsiz bankacılık anlayışı şeklindeki bankalar ile çalışmak istemektedirler. Dolayısı ile paranız faizsiz bir şekilde haram tabiri kullanırsak işlenir. Bankanın yıl sonunda almış olduğu parayı kar ve zarar durumuna göre müşterilerine yeniden sunmuş olduğu bankacılık tipidir.

Hangi bankalar katılım bankasıdır

Hangi bankalar katılım bankasıdır

Genele bakıldığında müşterilerin hesaplarında USD, EUR, TL şeklinde mevduatlar bulunur. Bunları fon işlemlerinde kullanan bankalar, kar/zarar durumlarını göz ardı etmeksizin ilgili müşteriler ile çalışmak isterler daima.

Bu bankaların hangileri olduğuna bakıldıkların ise Citibank, HSBC, Union Bank of Switzerland, Kleinwonrt Benson gibi bankalar gelmektedir.Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası EFT Saatleri başlıklı makalemizde eft saatleri, en son eft kaçta ve garanti bankası eft sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık