Kapatılan Kredi Kartı Geri Açılır mı? | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

Kapatılan Kredi Kartı Geri Açılır mı?

Kapatılan Kredi Kartı Geri Açılır mı?

Kapattırdığım kredi kartını tekrar kullanıma açtırabilir miyim? sorusu bize Seda T. tarafından yollanmıştır. Sizlerde sorularınızı konu altında yorum olarak sorabilirsiniz.

Cevap : Bir kez kapattırmış olduğunuz kredi kartınızı herhangi bir şekilde geri açtırmanız mümkün değildir. Ancak bu aynı zamanda yeniden kredi kartı alamayacaksınız anlamına da gelmez. Yani önceki kredi kartınızı herhangi bir nedenden dolayı kapatmış ya da kapatılmış ise bu kez yeniden kredi kartı için talepte bulunmanız gerekir. Bu talep neticesinde bankanız değerlendirecek ve size yeniden kredi kartı verilmesine yada verilmemesine karar verecektir.

Yeniden bir kredi kartı başvurusunda bulunmanız için karşınızda iki seçeneğiniz vardır. Ya size en yakın ATM’den başvuruda bulunmak ya da bankaya giderek müşteri temsilcisiyle görüşmek. Bankanıza daha önce kredi kartınızı kullanmadığınız için kapattırmış olduğunuzu söyleyebilirsiniz bu bankanın size yeni bir kart vermesinde hiçbir engel teşkil etmez. Hatta başka bankalardan da kredi kartınızın olması o bankadan kredi kartı almanıza engel teşkil etmeyecektir.

Günümüzde Türkiye geneline bakacak olursak yaklaşık olarak 55 milyon civarında bir sayının kredi kartı kullandığını görebiliyoruz. Ve toplam nüfusunda 80 milyon olduğunu düşünürsek o zaman ülke genelinin yarıdan fazlasının kredi kartı kullandığını söylemek mümkün olacaktır. Bu basit ve küçümsenecek bir rakam değildir. Kredi kartı her evde kullanılır kullanılmasa da çoğunlukla vardır.Günlük olarak kredi kartı başvurusunda bulunanlar kadar bir de kredi kartının iptal edilmesini isteyen insanlar vardır. Yani bu aslına bakarsanız ihtiyaca göre değişen bir şeydir. Ve bankalarda size kredi kartı verebilmek için elinden geleni yapacaktır. Eskiden kredi kartı alabilmek daha kolayken bu gün aslında bu biraz daha zorlaştırılmıştır. Yani devlet ve bankalar belli kriterler doğrultusunda insanların kredi kartı taleplerine olumlu dönüş sağlıyorlar.

Kredi kartınızın iptal nedeni borçlarınızın ödenmemesinden dolayı ise o zaman size yeni bir kredi kartı verilmesi güç olabilir çünkü bu aynı zamanda sizin kredi skorunuzu da etkileyen bir durum olacaktır. Bankalar kredi kartı ve kredi işlemleri sırasında başvuruda bulunan kişinin gelirinin yanı sıra aynı zamanda kredi skorunu da yakından inceleyeceklerdir.

Bir önceki yazımız olan Tüketici Kredisi En Fazla Kaç Ay Vade Yapılır? başlıklı makalemizde Tüketici Kredisi, Tüketici Kredisi en çok vade ve Tüketici Kredisi vadeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık