Kadın Girişimci Kredisi

Bankalardan Kadın Girişimcilere Düşük Faizli, Taksit Ertelemeli Kredi Destekleri

Ülke ekonomisinin büyümesi ve gelişmesi için uygulamaya konulan projelerde kadın girişimciler her daim ön planda tutuluyor. Uygulanan hibe desteklerinde hep ayrıcalıklı konumda tutulan kadın girişimcilere yalnızca devlet değil bankalarda özel ayrıcalıklı kredi seçenekleri ile destek vermeye devam ediyor. Devletin kadın girişimci destekleri ile kadınlarımız iş hayatında daha güçlü adımlar ile ilerliyor ülke ekonomisini büyütmek adına canla başla çalışmaya devam ediyor. İşte bankaların kadın girişimciler için geliştirmiş olduğu destek paketleri:

Ziraat Bankası Kadın Girişimci Desteği

Ziraat Bankası kadınların ekonomik hayatta güçlenmeleri amacıyla kadın girişimcilere çok avantajlı hizmet paketleri sunmaktadır. Hazine Desteği bulunan  Kredi Garanti fonundan kefalet desteği alan kadın girişimcilere düşük faizli ve faizsiz kredi seçenekleri sunan Ziraat Bankası kadın girişimcilerimizin en büyük destekçilerinden birisi olarak gösterilmektedir.

Ziraat Bankasının Kadın Girişimcilere Sunmuş Olduğu Destekleri Şu Şekilde Sıralayabiliriz:

1-60 aya kadar vadeli kredi fırsatları

2-İş yeri alımlarında 96 aya kadar vadeli kredi fırsatları

3-Dış ticaret ile uğraşan kadın girişimcilere özel fiyat seçenekleri

4-Kadın girişimcilerin, girişimcilerinin eşlerin ve çocuklarında kapsamında bulunacağı bireysel emeklilik fırsatları

5-Kadın girişimcilerimizin çalışmakta olduğu sektörlerdeki riskler göz önünde bulundurularak oluşturulmuş uygun fiyatlı sigorta paketleri

6- Kredi ve kadın girişimci kobi kartlarında yıllık kart aidatı ödememe imkanı

7-Kadın girişimcilere Ziraat Bankasından kredi kullanmaları durumunda kullanmış oldukları kredinin tahsis masrafında yüzde 50 oranında indirim imkanı bulunmaktadır.

Ziraat Bankasının kadın girişimci avantajlarından yararlanmak için Ziraat bankası kobi müşterisi olmanız yeterlidir. Detaylı bilgi için Ziraat Bankası Şubelerine uğrayabilirsiniz.

Halk Bankası Kadın Girişimci Desteği

Kadın girişimcilerimizin ekonomik hayatta yerlerini almaları, üreten bir konuma gelmeleri için Halk bankası kadın girişimcilere özel birbirinden avantajlı destek paketleri ile hizmet vermektedir. Ekonomik hayata yeni katılmayı planlayan kadın girişimcilere özel olarak Halk Bankası 50.000 Türk Lirasına kadar destek sunuyor. Bu kadın girişimci destek kredisinden yararlanmak isteyen kadınların bir takım özelliklere sahip olması şart koşulmuştur. Kadın girişimcilerde aranmakta olan özelliklerden birincisi üniversite mezunu olmalarıdır. Aranan ikinci bir özellik ise eğitim görmüş oldukları alanda daha önce deneyimlerinin olmamasıdır. Daha önce iş deneyimi bulunana ve belli bir iş kolunda sertifika ve eğitim alarak çalışmış olan kadın girişimcilere ise tam 30.000 Türk Lirası kredi sunulmaktadır. Usta kadın girişimcilerin yararlanabileceği bu kredilerden ayrıca KOSGEB vb. eğitim programlarında devlet hibe desteği almaya hak kazanmış kadın girişimcilerde yararlanabilmektedir. Kadın girişimcilerin almış oldukları kredilere tam olarak 48 aya kadar vade imkanı sunan Halk Bankası kadın girişimcilere vermiş olduğu kredilerde düşük faiz politikası uygulamaktadır.

Finansbank Kadın Girişimci Desteği

Finansbank kadın girişimcilerin Türkiye ekonomisinde üstlendikleri rollerin bilincinde hareket ediyor ve kadın girişimcilerin en büyük problemlerinden birisi olan sermaye ihtiyacını karşıma odaklı çalışıyor. Kadın girişimcilerin sermaye ihtiyaçlarını karşılamak için çalışan Finansbank Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile ortak bir çalışma yürütüyor kadın girişimcilere tam olarak 50 Milyon Euro değerinde sermeye sunuyor. Finansbank kadın girişimcilere sağlamış olduğu kredi ve hibe destekleri ile işletmelerinin daha hızlı ve güvenli büyümesine ülke ekonomisine katkıda bulunmasına yardımcı oluyor. Kadın girişimci kredisinde kadın girişimci kobilere vermiş olduğu kredilerde 36 aya kadar vade imkanı sunan Finansbank ayrıca çok cazip ödeme koşulları da sunmaktadır. Finansbank kadın girişimci projesinden yararlanmak için tek yapmanız gereken şey Finansbank şubelerine başvurarak konu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve kredi başvuru formunu doldurarak kredinizin hesabınıza yatmasını beklemektir.

Vakıfbank Kadın Girişimci Destekleri

Vakıfbank kadın girişimcilerin iş hayatında yerlerini alabilmesine destek olmak için 30 Milyon Dolarlık bir fon oluşturmuştur. Oluşturulan bu fonda Avrupa İmar ve Kalkınma Bankasının da Vakıfbank ile iş birliği bulunmaktadır. Üreten bir Türkiye için çalışan Vakıfbank aynı zamanda kadın girişimcilere finansal olarak destekte sağlamaktadır. Girişimcilerin 21. Yüzyılda sıkıntı çektikleri konuların başında hiç kuşkusuz sermaye ihtiyacı gelmektedir. Vakıfbank kadın girişimcilere sağlamış olduğu finansal destek ile hızlı kalkınma ve yüksek büyüme hızı hedeflemektedir.

Vakıfbank’tan Kadın Girişimcilere Finansal Eğitim Desteği Programı

Kadın girişimcileri eğiterek işletmelerinin ihtiyaçlarını daha hızlı çözmelerini, işletmeler büyüme hızını katlamalarını amaç edinen Vakıfbank kadın girişimcilere sunmakta olduğu eğitim programı hizmeti ile destek olmaya çalışmaktadır. Bu eğitim programlarına yalnızca hali hazırda işletmesi bulunan kadınlar değiş, işletme kurmayı ve üretmeyi planlayan tüm kadınlar katılabilmektedir.

Vakıfbank Kredi Desteği

Vakıfbank kadın girişimcilere düşük faizli ve ödeme erteleme fırsatı bulunan kredi paketleri sunmaktadır. Kadın girişimciler Vakıfbanktan kullandıkları kredileri tam 36 ay vadeli şekilde ödeyebilmektedirler.

İş Bankası Kadın Girişimci Desteği

İş bankası ekonomiye katılmak isteyen işletmelerini ileriye taşımak isteyen kadın girişimcileri destekliyor, kadın girişimcilere uygun faiz oranlı krediler sunuyor. Avrupa İmar ve kalkınma bankasından almış olduğu fon ile kadın girişimcilere özel bir bütçe ayıran Türkiye İş Bankası kadın girişimcilerimizin her daim yanında yer alıyor. Türkiye İş Bankası Kadın girişimci kredisinden yararlanmak için gerekli olan şartlar şu şekildedir:

İş Bankası Kadın Girişimci Kredisi Şartları:

1-İşletmenin kadın işletmeleri ve finans ve danışmanlık programı kapsamında Kadın Girişimci tanımına dahil bir işletme olması gerekmektedir.

2-İşletmenin tam vardiyalı çalışanlarının sayısının 250 kişiyi geçmemesi gerekmektedir.

3-İşletmenin yıllık cirosunun Euro para bazında 50 Milyonu geçmemesi,  bilanço büyüklüğünün ise Euro bazında 43 Milyonu aşmaması gerekmektedir.

Şartları taşıyan kadın girişimci işletmelerinin iş bankası kredi başvurusu için en yakın banka şubelerine başvurmaları gerekmektedir. Türkiye İş bankası kadın girişimcilere 48 aya kadar vadeli kredi imkanı sunmaktadır.

Garanti Bankası Kadın Girişimci Desteği

Garanti bankası finans ve sermaye ihtiyacı olan kadın işletmecilere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından sunulan kefalet ile kredi desteği sağlamaktadır. Garanti bankası kadın girişimci hibe ve düşük faiz oranlı kredi kampanyaları ile işletmelerin sermaye ihtiyaçlarını büyük ölçüde karşılamaya amaçlamaktadır. Garanti Bankasının temel hedefi kadın işletmelerini ekonomik açıdan daha güçlü kılarak ülke ekonomisinde ki yükselişi sağlamaktır. Garanti Bankası Kadın Girişimci İşletme Kredisinden yararlanmak için aranan şartları şu şekildedir.

Garanti Bankası Kadın Girişimci Kredisinden Yararlanmak İsteyen İşletmelerde Aranan Şartlar

1-Kredi kullanmak isteyen işletmenin tamamının yahut büyük bir kısmının bir kadına ait olması gerekmektedir.

2-İşletme bir kadına ait değilse işletme sorumluluğunun büyük ölçüde kadın işletmeci yahut işletmecilere bırakılmış olması gerekmektedir.

3-Krediden yararlanmak isteyen işletmenin yıllık bilançosu Euro bazında 10 Milyonun altında olmalıdır.

4-Krediden yararlanmak isteyen işletmelerinden tam zamanlı çalışan sayısının 50 kişiyi aşmaması gerekmektedir.

Garanti Bankası Kadın Girişimci Kredisi Özellikleri

1-Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının işletmeye vermiş olduğu teminat oranının yüzde 70’i kullanılabilecek maksimum kredi miktarını oluşturmaktadır.

2-Kullanılacak kredi de minimum 12 ay maksimum 36 ay vade yapılmaktadır.

3-Kullanılan kredi yalnızca kadın girişimcilere tahsis edilmekte olan ticari nitelikte bir kredidir. Garanti kredileri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için şubelere uğraya bilirsiniz.