İş Bankası Kredi Kartı İptali | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


İş Bankası Kredi Kartı İptali

Kredi Kartları

Bu yazımızda İş bankası kredi kartı iptali nasıl yapılır konusunda yardımcı olacağız. Konumuza geçmeden önce kredi kartlarının hayatımıza getirdiği farklılıklara değinmek gerekebilir. Çünkü kredi kartları hayatımızı olumlu ya da olumsuz olmak kaydıyla bir şekilde etkilemeyi başaran ürünlerdir. Her ne kadar çoğu insan için çok fazla kullanımı olsa da bazı insanlar kredi kartlarını çok az kullanmaktadırlar. Bunda da insanların harcama alışkanlıkları büyük rol oynamaktadır. Bundan dolayı kredi kartlarını insanların ödeme farklılıklarına göre değerlendirmek önemlidir.

Kredi Kartı İptal İsteği

Kredi kartları kolay ödeme olanağı sunması, taksitli alışveriş sağlaması ve internet üzerinden pratik bir şekilde kullanılabilmesine rağmen bazı kimselerce iptal edilmek istenmektedir. İptal edilmesi isteğinin altında farklı nedenler olmakla birlikte genel olarak insanları daha fazla tüketime ve harcamaya teşvik etmesi, bazen ödemelerde doğacak sorunlar nedeniyle ödemelere faiz işlenmesi durumları insanlarda kredi kartı iptal isteğini doğurmaktadır. Tüm bu sebeplerle birlikte İş bankası kredi kartı iptali için hazırladığımı bu yazı da sizlere kredi kartınızı nasıl iptal ettirebileceğiniz açıklamaktadır.

İş bankası kredi kartı iptali

Kredi kartı iptali için aşağıda belirttiğimiz adımları izleyerek gerekli iptal işlemini yapabilirsiniz. İptal işlemi için başvurmadan önce dikkat edilmesi gereken önemli bir konu, kredi kartınıza ait bir borcun olmaması gerektiğidir. Eğer kredi kartınıza ait herhangi bir borç bulunmuyorsa iptal için birinci yöntem kişisel bilgilerinizi ve iptal ettirmek istediğiniz kredi kartı bilgilerini içeren bir dilekçe ile iptal isteğinizi herhangi bir İş bankası şubesine iletmek olacaktır. Bir diğer yöntem olarak 0 850 724 0 724 numaralı telefon bankacılığını kullanmak suretiyle kredi kartı iptal isteğinizi iletmek gösterilebilir. Bu adımlardan sonra kredi kartınızın 7 (yedi) iş günü içerisinde iptal edilmiş olması gerekmektedir.

Bu yazı 03 Kasım 2016 tarihinde tekrar düzenlenmiştir. Güncelliğini yitiren bilgiler güncellenmiştir. Bilginize sunar, yorumlarınızı alttan yazabilceğinizi hatırlatırım.Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

    Bir Cevap Yazın

    Yukarı Çık