İş Bankası Kart İptali İncelemesiBu yazımızda İşbankası kredi kartı iptali nasıl yapılır konusunda yardımcı olacağız. Konumuza geçmeden önce kredi kartlarının hayatımıza getirdiği farklılıklara değinmek gerekebilir. Çünkü kredi kartları hayatımızı olumlu ya da olumsuz olmak kaydıyla bir şekilde etkilemeyi başaran ürünlerdir. Her ne kadar çoğu insan için çok fazla kullanımı olsa da bazı insanlar kredi kartlarını çok az kullanmaktadırlar. Bunda da insanların harcama alışkanlıkları büyük rol oynamaktadır. Bundan dolayı kredi kartlarını insanların ödeme farklılıklarına göre değerlendirmek önemlidir.

İptal İsteği Hakkında

Kartlar kolay ödeme olanağı sunması, taksitli alışveriş sağlaması ve internet üzerinden pratik bir şekilde kullanılabilmesine rağmen bazı kimselerce iptal edilmek istenmektedir. İptal edilmesi isteğinin altında farklı nedenler olmakla birlikte genel olarak insanları daha fazla tüketime ve harcamaya teşvik etmesi, bazen ödemelerde doğacak sorunlar nedeniyle ödemelere faiz işlenmesi durumları insanlarda kredi kartı iptal isteğini doğurmaktadır. Tüm bu sebeplerle birlikte kart iptali için hazırladığımı bu yazı da sizlere kredi kartınızı nasıl iptal ettirebileceğinizi açıklamaktadır.

İş bankası iptali

İptal için aşağıda belirttiğimiz adımları izleyerek gerekli iptal işlemini yapabilirsiniz. İptal işlemi için başvurmadan önce dikkat edilmesi gereken önemli bir konu, kartınıza ait bir borcun olmaması gerektiğidir. Eğer kartınıza ait herhangi bir borç bulunmuyorsa iptal için birinci yöntem kişisel bilgilerinizi ve iptal ettirmek istediğiniz kart bilgilerini içeren bir dilekçe ile iptal isteğinizi herhangi bir İş bankası şubesine iletmek olacaktır. Bir diğer yöntem olarak 0 850 724 0 724 numaralı telefon bankacılığını kullanmak suretiyle kredi kartı iptal isteğinizi iletmek gösterilebilir. Bu adımlardan sonra kredi kartınızın 7 (yedi) iş günü içerisinde iptal edilmiş olması gerekmektedir.

Editör Yorumu : Yazımızda belirttiğimiz içerik daha fazla ayrıntı içermediği için kısa yazı oldu. Fakat bizim göremediğimiz soru veya sorun var ise yorum atın. Biz gerekli açıklamayı size yapmaktan memnuniyet duyarız.

Etiketler:

İş Bankası Kart İptali İncelemesi Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. mehmet gülten dedi ki:

    kredi kartı getiren kuryeye kredi kartını istemediğimi belirtmek iptal için kafi mi?Banka şübesine gitmek gerekli mi?

    1. ziyaretçi dedi ki:

      Eğer önceden kredi kartı sözleşmesi yapmamışsanız yeterlidir. Kurye genellikle kartı verirken sözleşme imzalatır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git
Daha fazla Bilgiler, İşbank
Kredi Kartı ile Vergi Borcu Ödeme İşlemi (Video ve Resimli Anlatım)

[alert-note]Önemli UYARI:[/alert-note] Kredi kartı ile vergi borcu ödeme başlığı altında bilgi vermeye başlamadan önce uyarımı yapmak isterim. Devlete ait olmayan...

Kapat