İş Kurmak için Kredi Başvurusu | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


İş Kurmak için Kredi Başvurusu

22 Ağustos 2016

İş Kurmak için Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Kredi her zaman ihtiyaç, konut ve araç işlemleri için alınmaz. Bazen bir yatırım bazen ise yeni bir iş kurmak istediğimiz de kredi yöntemine başvururuz. Çünkü öyle sektörler var ki işini bilenler için masrafını 6 ay ile 1 yıl içerisinde amorti edebiliyor. Bu da kredi ödemelerini kolay hale getirir ki, yıl sonunda masrafları sıfırlayıp kar elde edebileceğimiz bir iş sahibi olabiliriz. Bu gibi yöntemler tabi riski de yanında getirir. İş kurmak kadar batırmakta kolaydır. O yüzden bir işi kredi ile kuruyorsanız, çok daha iyi araştırma yapıp bilgi sahibi olmalısınız.

Kredi başvurusu yaparken, hibe krediler ilk dikkat çeken kredi tipi olacaktır. Kosgeb ile alınacak hibe krediler, masraflarınızı faturalandırıp size nakit olarak geri getirme yöntemi olabilir. Bunun için doğru bir başvuru ve iş planlaması gereklidir. Daha fazla hibe kredi başvurusu ayrıntısı için sitemizde yer alan arama motorundan hibe kredisi diye arama yapabilirsiniz. Konumuzu dönecek olursam,  iş kurmak için kredi veren bankalar da mevcuttur. Bu bankaları sizler için kısa kısa bir liste halinde altta sunduk.

Finansbank İş Kredisi

Finansbank bu konuda genellikle ev hanımları ve evden para kazanmak isteyen girişimciler için özel kampanyalı krediler oluşturuyor. Bu yöntem ile evinizde oturarak kendi işinizi yapabilir ve kazanç sağlayabilirsiniz. Daha fazla ayrıntı için banka şubeleri ile görüşmenizi öneririm.

Halkbankası İş Kurma kredisi

Halk bank bildiğiniz gibi kurum olarak devlete aittir. Yani bu demek oluyor ki, hibe kredi için başvuru yapabileceğimiz kapılardan bir tanesi. Tabi bu başvuru için uygun bir iş fikri ve projesini hazırlamanız ve onay almanız gerekecektir. Ayrıca devlet bankası olması iş kurmak isteyenleri teşvik etme amacı ile uzun vadeli ve düşük faizli kredi imkanı da sağlamakta. Yine bunun içinde şubeler ile görüşmeniz gerekiyor.

Adı üzerinde iş kredisi diyoruz. Bu yüzden herkes bu krediden faydalanamaz. Bir çok banka özel kampanyalar yapsa da hepsinden yararlanmak yine mümkün olmayacaktır. Şirket kurmanız ve proje sunmanız, yani kısacası bankayı ikna edici bir çalışma yapmanız gerekecek. Çünkü bankalar da her iş kurmada bir batma riski olduğunun farkında ve parasını size verirken riski en düşük oranlara indirmek ister. Bu yüzden sizin projenize göre size kredi imkanı sağlar ya da reddeder.Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık