İş Bankası Sanal Kart Oluşturma (Resimli Anlatım)

Son yıllarda internet üzerinden dolandırıcılıklarda fazlasıyla artış göstermektedir. Bu artış bazen kredi kartı ile internetten yaptığımız alışverişlerden kaynaklanmaktadır. Çünkü kredi kartı ile internetten alışveriş yaptığımızda; kredi kartı numarası, kart son kullanma tarihi ve kart şifresi gibi bilgileri vermek durumundayız. Bu sebepten ötürü de; kredi kartları bilgilerine hackerler çok kolay bir şekilde ulaşarak, bizi kolayca soyup soğana çevirmektedirler. Bu nedenle de artık internet üzerinden yaptığımız alışverişlerde hayli tedirgin davranmaya başlamışken çözüm iş bankasından geldi.

Aşağıda İşcep ile resimli anlatım yaptım. Kırmızı tik koyduğum kısımları takip ederek işleminizi yapın.

İş bankası sanal kart uygulaması sayesinde internet üzerinden yapmış olduğumuz ödemeleri hızlı ve kolay bir şekilde yapabilmekteyiz. Ayrıca internet üzerinden alışveriş yapmaktan ya da internet üzerinden ödeme yapmaktan her hangi bir çekingenlik duymamaktayız. Çünkü sanal kart uygulaması son derece güvenli bir uygulamadır. Sanal kart uygulamasını kullandığımız müddetçe her hangi bir şahsın bizim gerçek kart bilgilerimize ulaşma imkanı yoktur.

Sanal kart cismen asla var olmayan bir karttır. Kendi kredi kartımıza bağlantılı olarak oluşturmaktadır. Ancak sanal kart ile kendi kredi kartımızın numarası aynı olmamaktadır. Sanal kart kullanımlarınızda tek seferliğe mahsus olmak üzere kart numaraları verilmektedir. Ve bu kart numarasını bir daha ki alışverişinizde kendiniz dahi kullanamamaktasınız. Bu nedenle de sanal kart uygulaması tamamen güvenilir olan bir uygulamadır.

Sanal kart limitli olan bir kart değildir. Sanal kart kullanacağınız zaman, sanal kartla alışveriş yapacağınız zaman kendi kartınızdan sanal kartınıza belli tutarda bir limit aktarırsınız ve aktarmış olduğunuz bu limiti kullanarak internet üzerinden alışverişinizi, internet üzerinden ödemelerinizi gerçekleştirirsiniz. Alışverişiniz sonrasında sanal kartınızda ücret kaldığı durumlarda kredi kartınıza bu ücreti geri aktarma imkanınız da bulunmaktadır. Ayrıca sanal kart uygulamasını kullanıyorsanız; sizin için otomatik ödeme talimatı verme seçeneği de oluşturulmuştur. İsterseniz kendi kredi kartınız üzerinden, belli tarihlerde yatırılmak üzere bir sanal kart ödemesi başlatabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı vermenizden sonra sanal kartınıza belirlemiş olduğunuz tarihlerde otomatik olarak kredi kartınızdan ücret yatacaktır. Bu ücreti kullanmadığınız da yine kendi kredi kartınıza yatırma imkanınız bulunmaktadır.