İş Bankası Maxipuan Sorgulama

Türkiye’nin en fazla kullanılan kredi kartlarından biri olan İş Bankası Maximum kredi kartı, binlerce alışıveriş merkeziyle olan anlaşmalarından dolayı, bir çok alışverişi taksitlendirme ve ekstra maxipuan  hizmetiyle müşterilerine hizmet vermektedir. Yapılan alışverişler sonrası Maximum kredi kartınıza biriken puanların nasıl öğrenileceği ve nasıl kullanılacağı hakkında ki tüm bilgileri İş Bankası Maximum sorgulama yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Maxipuan Oranlarını Kim Belirler?

Maximum kredi kartın anlaşmalı olduğu firmalardan yapılan alışverişlerde, firmaların belirlemiş olduğu oran kadar maxipuan kazanılır. 1 maxipuan 1 liradır. Diyelim ki Maximum kredi kartının anlaşmalı olduğu bir firmanın maxipuan oranı %5’tir. 100 liralık alışverişlerde 5 lira maxipuan kazanılmaktadır. Maximum kredi kartının anlaşmasının olmadığı firmalar dışında yapılan alışverişlerde ise her 40 liralık alışverişlere 1 kuruş maxipuan kazanılmaktadır. İş Bankası Maximum kredi kartıyla yurt dışında yapılan alışverişlerde de yapılan döviz alışverişi Türk lirasına çevrilir ve kazanılan maxipuan kredi kartına eklenir. İş Bankası’nın Visa yurt dışı kartlarında ise maxipuan uygulaması yoktur.

Maxipuanları Ne Zaman Kullanabiliriz?

Biriken maxipuanlarınızı yine Maximum kredi kartının anlaşmalı olduğu firmalarda hemen kullanabilir veya ilgili firmalardan hediye çeki kazanabilirsiniz. Maxipuanların kullanılması için 1 yıl süreniz bulunmaktadır. 1 yıl içinde kullanılmayan maxipuanlar kredi kartından düşürülecektir. Yine maxipuanlarınızı kullanmak için belli bir limite erişmenize de gerek yoktur. Biriken maxipuanlarınızı istediğiniz zaman ve biriken tutar kadar kullanabilmektesiniz.

Maxipuan Sorgulama Yolları

Maximum kredi kartında biriken maxipuanlarınızı öğrenmenin yollarından bahsedelim biraz da. . Eğer ki İş Bankası internet bankacılığı kullanıyorsanız, kartlar ve kredi kart bölümünden maxipuan sorgulaması yapabilirsiniz. Yine İş Bankası telefon bankacılığı olan 0850 724 0724 numarasını arayarak dilerseniz kredi kart bölümünden maxipuanlarınızı sorgulayabilir, dilerseniz de müşteri temsilcisi aracılığıyla biriken maxipuanlarınızı öğrenebilirsiniz. İş Bankası ATM noktalarından ve İş Bankası şubelerinden de Maximum kredi kartınızda biriken maxipuanlarınızı öğrenebilirsiniz. Son olarak da post cihazlarından maxipuan sorgulaması yapabilirsiniz. Bunun için de post cihazından geçirilen kredi kartınızın hediye puan bölümünden kredi kartınızda birikmiş olan maxipuanları öğrenebilir, dilerseniz o anda maxipuanları kullanabilirsiniz.