İş Bankası Findeks Kampanyası

Kredi çekme durumlarında daha önceleri tüm bankalar müşterilerine aynı faiz oranları ile kredi çekebilme olanağını sunmaktaydı. Fakat bu bankalardan bazıları Findeks kredi notu üzerine yapılan hesaplamalarca her müşterisine farklı faiz oranları uygulayarak insanları kredi notlarının üzerine daha olumlu gidişat sergilemeleri için ödemelerde aksatma yaşatmadan işlemlerini yapmalarını sağlamıştır. Böylelikle hem banka ve müşteri ilişkisi artmakta hem de müşterinin bankadan çekeceği bir diğer kredi olasılığında diğer müşterilere göre daha az kredi faizi ödeme seçeneği sunulmaktadır. Buna hitaben bankalar arasında bu tür bir uygulama yapan banka ilk olarak ING Bank tarafından “Eski köye, yeni adet” sloganı ile bankalarından kredi çeken sadık müşterilerine bir diğer kredi çekme durumlarında daha düşük faiz oranları ödeyerek kredi çekme olasılığına sahip olmaktadırlar.

HER MÜŞTERİYE FARKLI FAİZ ORANLARI SADECE ING BANK’TA MI MEVCUT?

Bu soruya cevaben evet diyemeyiz, ING Bank bu konuyu başlatmış olabilir fakat günümüzde İş Bankası gibi büyük bankalarda müşterilerine bu uygulamadan daha cazip fırsatlar sunarak müşterilerinin banka ile daha önce herhangi bir sorun yaşamamış ve aynı zaman’da Findeks kredi notu yüksek olan kişilere diğer müşterilerine göre daha düşük faiz oranları sunarak kolaylıkla kredi çekebilmelerini sağlamıştır. Böylelikle İş Bankası Findeks kredi notu yüksek olan müşterilerine bu doğrultuda daha az faiz uygulama kampanyasını başlatarak müşterilerinin diledikleri kredi miktarlarına nazaran çok daha az faiz uygulaması ile ihtiyaç kredilerini rahatlıkla çekebilmelerini sağlamıştır.

İŞ BANKASI FİNDEKS KREDİ NOTU KAMPANYASI

İş Bankası bu doğrultuda müşterileri arasında Findeks kredi notu değeri 1.700 ve üzeri olan müşterilerine özel %0.95’den başlayan faiz uygulamaları ile 50.000 TL’e kadar ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Bu faiz oranlarına ek olarak 50.000 TL değerinde kredi miktarına hitaben 250 TL ise tahsis ücreti olarak tüketiciden alınmaktadır. Aynı zaman’da yıllık 376 TL değerine sahip yıllık sigorta primi de dahil edilerek toplam’da faiz oranının değeri %15.15 değerine ulaşmaktadır. İhtiyaç kredisi alanında bu kampanyaya farklı bir açıdan baktığımız vakit ING Bank’tan daha makul bir faiz oranı sergilenmektedir.

Bir Cevap Yazın