İş Bankası Eft Ve Havale Ücretleri Güncellendi

    Türkiye iş bankasının yeni yıla özel olarak banka kartları ve işlemlerinde yapılacak olan yeni fiyatlandırmalar belli oldu. Bu ücretlerde, bankadan bankaya göre değişen fiyatlandırma yapmaktadır. Günümüzde neredeyse bankaların %90’a yakını havale ve eft ücreti kesmektedir. Bunlardan biri de Türkiye iş bankasıdır. Tabi özel durumunuz yok ise bu ücretleri vermek zorundasınız. Özel durumu olanlar ise ( maaşlı olanlar) bu ücretleri ödemezler.

Mobilde Ücretler

Cep Mobil‘ den yapacağınız EFT işlemleri için sadece 3 TL ödersiniz. Aynı zamanda havale işlemleri içinse sadece 1 TL kesilir.

İnternette Ücretler

İnternet bankacılığında havale işlemlerinden 1 ile 1.5 TL arasında ücret kesilirken , EFT işlemlerinde ise min. 3.5 TL kesilmektedir.İş Bankası eft ücretleri, şubeden yapıldığı takdirde, yatırılan paranın %5’ i oranında bir masrafla belirlenmektedir. Bankamatikten yapılan eft işlem ücreti 5,50 TL ücret tahsil edilmektedir.

İnternet şubesinden hesaptan ve hesaptan düzenli yapılan işlem ücretleri 3 TL’dir. İş Bankası telefon şubesinden yapılan eft işlem ücreti 3 TL, İŞPAD ile yapılan işlemlerde ise 2.5 TL ücret tahsil edilmektedir. İş-cep ya da İşwap aracılığı ile yapılan işlemlerinde ücret ise 2.5 TL’dir. İş Bankası çağrı merkezi aracılığı ile yapılacak olan hesaptan EFT işlemlerinde ise 20 Lira işlem ücreti tahsil edilmektedir. İş Bankası eft işlemleri içerisinde en pahalı işlem ücreti alınan birim çağrı merkezidir. Tüm bankaların kendi ücret politikaları mevcuttur ve işlemlerde müşterilere aksettirdikleri masraflar da değişmektedir. İş Bankası da kendi ücret politikasına uygun işlem ücretlerini kullanmaktadır.

Resimli olarak EFT ve Havale Farkı :

Yazımız 2019 yılı olarak gözden geçirilmiş ve gerekli düzenlemeler yapılmıştır. Bazı değişiklikleri gözden kaçırmış olabiliriz. Eğer fark ettiğiniz bir yanlış bilgi görürseniz bizi lütfen alttan yorum alanından bilgilendirmekten çekinmeyin. Bizler sizleri bilgilendirmeyi amaçlarken sizlerinde yardımlarına her zaman açığız. Ayrıca yapacağınız yorumlar bizler için değerlidir. Umarız faydalı olabilmişizdir. Farklı konulara ulaşmak için arama kısmını kullanabilirsiniz.

 

İşcep Eft ve Havale İşlemleri Videolu Anlatım: