İş Bankası Çalışma Saatleri ve Çalışma Günleri

İş Bankası Şubelerinden Hangi Saat ve Günlerde İşlem Yapılır

Özel bankalar arasında öz sermayesi, banka şubeleri ve bankamatik sayısı bakımından en büyük özel bankası olan İş Bankası, Mustafa Kemal Atatürk’ün istediği üzerine 1924 yılında kurulmuş ve günümüze kadar bankacılık faaliyetlerini devam ettirmektedir. Bu yazımızda İş Bankası’nın çalışma saatleri ve çalışma günleri hakkında bilgi vereceğiz.

Bayram Tatillerinde İş Bankası Şubeleri Açık mı?

23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos gibi resmi tatil günlerinde ülkemizde bu günler resmi tatil olduğu için İş Bankası’da bu günler de hizmet vermemektedir. Hükümet, bazen resmi tatillerden bir gün öncesinin öğleden sonrasını da çalışan memurları için idari izin günü saymakta ve tatil etmektedir. Böyle durumlarda İş Bankasının öğleden sonra çalışıp çalışmayacağı tamamen bankanın yönetim kurulunun alacağı karara bağlıdır. Ancak özel bankalar da genellikle öğleden sonra da çalışma kararı aldığı için İş Bankası’da resmi tatilden bir gün öncesinin öğleden sonra da hizmetine devam etmektedir. Ramazan ve Kurban bayramlarında da bayrama gelen günlerde İş Bankası hizmet vermemektedir. Arefe günlerinde kamu bankaları kapalı olurken diğer özel bankalarda da olduğu gibi İş Bankası da arefe günü öğlene kadar müşterilerine hizmet vermektedir.

İş Bankası Çalışma Saatleri

Gelelim İş Bankasının çalışma saatlerine. Çalışma saatleri şubenin bulunduğu yere göre değişmektedir. Havaalanı ve alışveriş merkezlerinde bulunan bazı İş Bankası şubeleri öğle mesaisi yapmamaktadır. Bu konu hakkında aşağıda detaylı bilgi vereceğiz. Havaalanı ve büyük alışveriş merkezleri dışında bulunan İş Bankası şubelerinde mesai .09.00’da başlamaktadır ve 12.30’a kadar kesintisiz hizmet verilmektedir. 12.30 ile 13.30 saatleri arasında 1 saat öğle arası molası verilmektedir. Saat 13.30’da tekrar açılan İş Bankası şubeleri saat 17.30’a kadar müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. Yine havaalanı ve büyük alışveriş merkezlerinde ki( AVM) bazı İş Bankası şubeleri dışında hafta sonları kapalı olup hizmet vermemektedir.

Çalışma Saatleri Farklı ve Hafta Sonları Açık Olan İş Bankası Şubeleri

Gelelim çalışma saatleri farklı ve hafta sonları açık olan İş Bankası şubelerine. Bazı AVM’lerde ve havaalanlarında faaliyet gösteren İş Bankası şubeleri saat 10.00’da açılıp 18.30’a kadar kesintisiz hizmet vermektedir. Öyle ki yine AVM ve havalanında ki İş Bankası şubelerinin bazıları cumartesi günü de hizmet vermektedir. Pazar günü dahi açık olan İş Bankası şubeleri bulunmaktadır. Atatürk Havalimanında faaliyet gösteren İş Bankası şubesi hafta sonları da dahil olmak üzere hergün hizmet vermektedir.

Son olarak İş Bankası şubelerinin çalışma saatleri ve hafta sonları hizmet veren İş Bankası şubelerini öğrenmek için Buraya tıklayabilir ve bilgi alabilirsiniz.