İnternetten Kredi Notu Öğrenmek Ücretsiz – Bedava

İnternetten Kredi Notu yazımızı dilerseniz okumak yerine altta eklediğimiz video ile de destek alabilirsiniz.

Kredi başvurularınızın olumlu olması için öncelikle uygulanan bir sistem vardır. Bunun başında puan sistemi gelir. Beklentide olan puan ortalamasına sahip olmanız onay için gereklidir. Daha önceden hiçbir bankadan kredi başvurusu yapmadıysanız öncelikle notunuz çok önemli olacaktır.

Bankalardan gelirlerine uygun şekilde kredi almış bireyler daha sonra bu kredileri ödemeye başladıklarında birçok zorlukla karşılaşmışlardır. Taksitlerin uzaması ile birlikte faiz oranlarındaki artışlar ve gelirlerine uygun almadıkları bu kredileri geri ödemede zorluklar çekilmiştir. Alınan kredilerin zamanında, bankaların belirlemiş oldukları taksitlendirme tutarların uygun şekilde ödenmemesi durumunda sistemde puanınız da olumsuz şekilde yansıyacaktır. Kredilerinizi ödeme gücünüz, zamanında ve eksiksiz yatırmanız durumunda bankalar arasında güven kazanmış olacaksınız. Bu ileri de tekrardan almak istediğiniz krediler için başvuru yaptığınızda bankanın bakacağı puanlarda da sıkıntı yaşamayacaksınız.

Findeks Kredi Notu Sorgulama Videosu :

 

Bankaların sistemlerine eklemiş oldukları uygulamalar sayesinde çok kolay bir şekilde notunuzu öğrenmeniz mümkün olacaktır. TC kimlik numaralarınızı girmeniz koşuluyla sistemde istediğiniz bilgilere çok rahat erişebilirsiniz. Gelirinize uygun puanınıza uygun kredileri de araştırmanız sizin için daha kolay olacaktır. Öğrendiğiniz puanlarla bankaların şartlarını karşılaştırabilir ve istediğiniz koşulları sağlayan bankalardan kredi başvurularınızı yapabilirsiniz. Notlarınız 500 değerinde ve bu değerin altında ise başvurunuz ret cevabını alabilir. Eski aldığınız krediyi ödeme durumunda güçlük yaşadıysanız ya da zamanında ödeme yapamadıysanız dikkat. Bu tür durumlar sizin puanınızı düşürecektir. Eğer puanınız 1500 ve üzerindeyse dilediğiniz bankaya başvuru yapabilirsiniz. Başvuruda şartlar sağlanırsa kredinizi almanız kesindir. Bununla ters orantılı bakarsak. Siz geçmişte aldığınız krediyi ve taksitleri düzenli şekilde öderseniz. Bu da sizin kredi notunuzu yükseltir. Kayıt altında olan bütün ödemeler sizi düzenli olursa olumlu etkiler.

Yazı sonu editör görüşü :

Yazımız da sizlere sunduğumuz bilgiler öncelikle tecrübelere ve araştırmalara dayalı olup ilerleyen zamanda değişim göstermesi mümkündür. Bu yazıda sizlere sunduğumuz video ise kredinotu.co adresine aittir. Ayrıca her zaman belirttiğimiz gibi findeks işlemlerinizi sadece findeks.com bağlantısı üzerinden yapmanızda fayda var. Lütfen yazımızı değerlendirmek için alttan bize bir yorum bırakın.

Findeks Sorgulama işlemlerinin tek adresi.

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

Ücretsiz için bilgi zaten verdik. Fakat kısaca direk ulaşmak isteyenler için buraya yazalım. İlk sorgulama ücretsiz oluyor. Sonra ki sorgular ücrete tabidir. Findeks dışında size ücret almadan bedava sorgulama işlemi yaptığını iddia eden sitelere lütfen kanmayın. Bunlar sadece internette ziyaretçi çekmeyi hedefleyen başlıklardır. Bankalar ile işlem yaparken de aslında ücretsiz kredi notu öğrenme işleminizi yapmak mümkün. Çünkü kredi başvurusu ya da kredi kartı başvurusu yaptığınızda, sizin notunuzun durumuna bakacaklar. Siz de bu esnada bilgi almış olacaksınız. Yüz yüze olarak yapılan bankacılık işlemlerinde böyle bir yöntem mevcut. Müşteri temsilcisi ile kredi bilgisi alırken notunuzu da öğrenmiş olursunuz. Bu her banka için geçerli bir yöntemdir. Bankalar birliği tarafından uygulanan bir yöntem olan kredi notu sorgulaması, müşteriye kolaylık için işlem sırasında ücretsiz sorgulanır.

Bankalar dışında GSM operatörleri şubesinde işlem yaparken de buna benzer bir sorgulama işlemi yaptırmak mümkün. Bununla ilgili detayları da ilerleyen süreçte yazımıza ekleme yapacağız.