İnternetten Kredi Notu Öğrenme | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

İnternetten Kredi Notu Öğrenme

İnternetten Kredi Notu Öğrenme

İnternet’ten Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama İşlemi 

Bankalardan kredi almak için öncelikle bankaların uygulamış oldukları bir puan sistemi vardır ve bu puan sistemine uygun sıralamalar arasında yer almanız gerekmektedir. Daha önceden hiçbir bankadan kredi başvurusu yapmadıysanız ve kredi almadıysanız öncelikle kredi notunuz çok önemli olacaktır.

Bankalardan gelirlerine uygun şekilde kredi almış bireyler daha sonra bu kredileri ödemeye başladıklarında birçok zorlukla karşılaşmışlardır. Taksitlerin uzaması ile birlikte faiz oranlarındaki artışlar ve gelirlerine uygun almadıkları bu kredileri geri ödemede zorluklar çekilmiştir. Alınan kredilerin zamanında ve bankaların belirlemiş oldukları taksitlendirme tutarların uygun şekilde ödenmemesi durumunda sistemde puanınız da olumsuz şekilde yansıyacaktır. Kredilerinizi ödeme gücünüz, zamanında ve eksiksiz yatırmanız durumunda bankalar arasında güven kazanmış olacaksınız ve ileri de tekrardan almak istediğiniz krediler için başvuru yaptığınızda bankanın bakacağı puanlarda da sıkıntı yaşamayacaksınız.  İnternet’ten kredi notu öğrenme ise artık çok rahat bir şekilde uygulanabilmekte.

Bankaların sistemlerine eklemiş oldukları uygulamalar sayesinde çok kolay bir şekilde kredi notlarınızı öğrenmeniz mümkün olacaktır. TC kimlik numaralarınızı girmeniz koşuluyla sistemde istediğiniz bilgilere çok rahat erişebilirsiniz. Gelirinize uygun puanınıza uygun kredileri de araştırmanız sizin için daha kolay olacaktır. Öğrendiğiniz puanlarla bankaların kredi şartlarını karşılaştırabilir ve istediğiniz koşulları sağlayan bankalardan kredi başvurularınızı yapabilirsiniz. Kredi notlarınız 500 değerinde ve bu değerin altında ise kredi başvuruları ret cevabını alabilirsiniz. Daha önceden kredi almış ve bu kredilerin ödemelerinde güçlük yaşamış ve zamanında ödeme yapmayıp takip durumuna düşmüşseniz puanınız bu şekilde düşük olmuştur. Eğer puanınız 1500 ve üzerinde ise dilediğiniz bankada kredi başvurunuzu yapabilir ve büyük olasılıkla da yapmış olduğunuz başvuru onaylanıp kredi tutarını alabilirsiniz. Düşük orandaki notlarınızı da ödemelerinizi zamanında ve taksit tutarlarına uygun şekilde yapacak olursanız sistem kayıt altına aldığından kredi notumuza da olumlu şekilde etkiler yaratacaktır.

Bir önceki yazımız olan Banka Kredi Notum Düşük Nasıl Yükselir başlıklı makalemizde kredi kartları, kredi notu nasıl yükselir ve kredi notu yükseltme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Yasin dedi ki:

  Findeks ile risk raporuma baktım sayenizde. teşekkürler.

 2. mustafa dedi ki:

  internetten kredi notumu sorgulamak istiyorum.

  1. admin dedi ki:

   findeks üzerinden sorgulamanızı yapabilrsiniz. Ya da sitemizde yer alan sms ile kredi hizmeti veren konuları inceleyiniz.

 3. Ygmraslnn dedi ki:

  İnternetten sorgulama işlemimi başarıyla yaptım bir teşekkür ediyim dedim.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık