İnternet Bankacılığı Telefon Numarası Değiştirme

İnternet Bankacılığı Telefon Numarası Değiştirme

İnternet bankacılığına giriş esnasında kullanılan internet bankacılığı telefon numarası bazı durumlarda müşteriler tarafından değiştirilmek istenmektedir. Müşteriler internet bankacılığı telefon numarasını değiştirmek hakkında ne yazık ki çok fazla bilgiye sahip değiller. Bu içeriğimizde sizlere bu konu hakkında daha net bilgiler vererek bilgilendirmeye çalışacağız.

İnternet Bankacılığı Telefon Numarasını Değiştirme Yöntemleri

İnternet bankacılığı telefon numarasını değiştirmek isteyen müşterilerin ilk yaptığı iş bankalarının müşteri hizmetlerini arayarak değiştirmeye çalışmalarıdır. Fakat müşteri hizmetlerinin bu durumda verdikleri cevap çok nettir: ‘Lütfen en yakın banka şubemizi ziyaret ediniz.’ Çünkü bankada yer alan telefon numarasını değiştirmek bu kadar basit bir işlem değildir. Telefon numarası değişikliği işlemini banka şubelerinde banka görevlileri aracılığı ile ya da bankaya yazacağınız yazılı dilekçe yöntemi ile gerçekleştirebilirsiniz.

Bankada İnternet Bankacılığı Telefon Numarasını Değiştirmek

Banka şubelerinde internet bankacılığı telefon numarası değişikliği işlemleri şu adımlarla gerçekleşir:

  • Bankanızın herhangi bir şubesine gidip gişeden sıra almanız gerekiyor.
  • Sıranız geldiğinde banka görevlisine gerekli durumu izah etmeniz ve kimliğinizi görevliye sunmanız gerekmektedir.
  • Banka görevlisi kimlik kontrol işlemini gerçekleştirecektir.
  • Size yeni internet bankacılığı telefon numaranızı soracak ve işlemi gerçekleştirecektir.
  • İşlemin hemen ardından yeni numaranıza sms ile bildirim gelebilir. Gelmemesi halinde mobil ya da internet bankacılığı sistemlerine giriş yapmayı deneyerek telefon numaranızın değişip değişmediğini kontrol edebilirsiniz.

Yazılı Dilekçe İle İnternet Bankacılığı Telefon Numarasını Değiştirmek

Bankanıza resmi bir dil ile yazılan ve internet bankacılığı telefon numaranızı değiştirmek istediğinizi anlatan bir dilekçe ile başvurarak telefon numarası değişiklik işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için bankanızın yazışma adresine ihtiyacınız var. Bunu bankanızın resmi internet sitesinden öğrenebileceğiniz gibi, müşteri hizmetlerini arayarak da öğrenme imkânınız mevcuttur. Yazdığınız dilekçeyi bu adrese postalamanız ve cevap beklemeniz gerekiyor. Olumsuz bir durum yok ise posta bankaya ulaşır ulaşmaz işleme alınacak ve telefon numaranız dilekçe de belirttiğiniz yeni numara ile değiştirilecektir.