İnstagram Kadın Girişimci Olmak

Her ne kadar Instagram’ın kuruluş amacı farklı olsa da gün geçtikçe yeni oluşumlar ile birlikte ticari kapısı da açılmış oldu. Özelliklede kadınların girişimcilik ruhlarını ortaya koymasıyla açılan ticaret kapıları kendileri için bir gelir kaynağı halini aldı. Her geçen gün Instagram’da, evlerinde veya kendine özel işyerlerinde üretmiş oldukları özel yapım ürünleri Instagram aracılığı ile satışa sunan bayanların sayısı her geçen gün artarak katlanmaya devam ediyor. Bu ürünler arasında butik, organik kozmetik ürünler, ayakkabı, giyim ve dekoratif gibi daha birçok çeşitliliğe sahip ürün yelpazesi ile gerçekleştirilmektedir. Hiçbir sermaye veya reklama ihtiyaç duymadan kendi elleri ile ürettikleri ürünleri kısa zaman’da satabilmektedirler.

INSTAGRAM’DA ADIM ADIM BÜYÜME EVRELERİ

İlk etapta evlerinde yaptıkları özel ürünler ile satışa başlayan bayanlar akabinde gelen siparişlerin yoğunluğundan ötürü yetişemediklerinden ötürü atölye veya mağaza açma gereksinimi duymaktadırlar. Dünya genelinde de birçok kadının bu yoldan kısa bir evreye dayalı olarak büyüme kat ettiği ve Instagram sayesinde ünlü bir marka kıvamını aldığı bilinmektedir. Birçok dünya ülkesinde de olduğu üzere ülkemizde de son yıllarda Instagram üzerinden bayan girişimci sayısı oldukça artmış bulunmakta ve gelen talepler doğrultusunda atölye veya mağaza açmak ise masraflı olduğundan ötürü bayanların bir nevi önüne kesmektedir. Buna dayalı olarak sermaye toplayarak veya hali hazırda parası bulunan kadın girişimciler işlerini daha yükseğe taşımak adına işlerini projelendirip büyüme evresine geçmektedirler.

DEVLET BU TÜR PROJELERE DESTEK VERİYOR MU?

Belli bir düzeye geldikten sonra büyümeye ihtiyaç duyduğunuz anda gerekli olan belgeler neticesinde KOSGEB ve benzeri devlet teşvik kredisi sunan ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz. Instagram’da yer alan sayfanızda bulunan sipariş talepleri ve beğenileri göz önünde bulundurarak sunacağınız belgeler neticesinde KOSGEB ve benzeri kurumlar kadın girişimcilere geri ödemeli veya geri ödemesiz olarak iki farklı kredi desteği sunmaktadır. Bu destekler sayesinde dilerseniz mağaza, atölye veya e-ticaret üzerine bir web sitesi açarak işlerinizi büyütüp farklı adımlar üzerine projelerinizi geliştirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın