İcraya İtiraz Etmenin Yolları | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

İcraya İtiraz Etmenin Yolları

İcraya İtiraz Etmenin Yolları

Son dönemlerde artan ekonomik krizler tüketicilerin çeşitli alanlara yönelik birçok ödemelerini yapamadıklarında icralık duruma gelmelerini sağlamakta. Bu kapsamda tüketiciler icraya itiraz etmek için internetten çeşitli araştırmalar yaparak bu konuda bilgi sahibi olmak istemektedirler. Ülkemizdeki insanların birçoğu hukuki işlemler konusunda bilgi sahibi olmadıklarından ötürü internette araştırmalar yapsalar da çeşitli hukuk terimleri içerisinde kaybolarak içerisinden çıkamamaktadırlar. Konumuzun devamında sizlere icraya itiraz etmenin yolları ve izlenilmesi gerekilen yollar üzerine bilgiler sunacağız.

DİLEKÇE İLE İCRAYA İTİRAZ ETME

Normal şartlarda icraya itiraz etmenizin süresi 7 günlük bir süreci kapsamaktadır. 7 gün sonrasında itirazda bulunmayan icralık durumlar maalesef devreye girmekte ve tüketiciyi olabildiğince zor bir duruma düşürmektedir. Bu doğrultuda icraya itiraz edebilmek için 7 gün süreci öncelikle geçmemeniz lazım. Sonrasında ise ilgili makam olan icra dairesine doygun bir biçimde yani kısa ve öz olacak şekilde böyle bir borcun size ait olmadığını ya da varsa bile bu denli bir zorluluk derecesinde olmadığınıza dair doygun bir dilekçe yazarak altına ad/soyad ve imzanızı yazarak dilekçenizi ilgili makama gönderebilirsiniz.

Dilekçe ile icraya itiraz etme dışında sözlü olarak ta itirazda bulunabilirsiniz. İcraya itiraz etmenin yolları arasında yer alan sözlü itirazı ise yine ilgili makam olan icra dairesine giderek borç hakkında yanlış bir işlem olduğunu ve ilgili icra dairesi memuruna tutanak tutturulmasını bu kapsamda icraya itiraz etmeniz ile ilgili bir bildirim vermeniz halinde icraya itiraz edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Kadir dedi ki:

    Avukat aracılığı ile işlemleri yapmakta fayda var.

  2. cafermario dedi ki:

    cuma günü sizi icraya veriyorum avukatim ilgilenecek diye söyledim, para yattı bugün<3

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık