İcra Borcu Taksitlendirme | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

İcra Borcu Taksitlendirme

17 Kasım 2016
İcra Borcu Taksitlendirme

Tüketiciler bankalardan almış oldukları kredi veya kredi kartı gibi ürünlerin geri ödemelerini 3 ay ödememe gibi bir durumunda alacaklının tahsil ücreti üzerine itirazıyla birlikte icra dönemine tabii tutulmaktadır. Borcun geri ödeneceği kişi, firma veya bankanın icra talebini avukata taşıyarak icra takip sürecini başlatmasıyla birlikte tüketicilerin en zor ana düşmesini sağlamaktadır. Tüketiciler bu doğrultuda icralık durumdan çıkarak daha farklı yollar ile ödeme kolaylılığı bulabilmek için öncelikle alacaklı kişinin avukatı ile uzlaşmaya varması gerekmekte. Bu kapsamda icra borcu taksitlendirme üzerine girişimlerde bulunan tüketiciler borçlarını taksitler halinde verebilmek için avukatlarla anlaşarak bu durumu çözebilmektedir.

İCRA TAKSİTLENDİRME NE ZAMAN YAPILMALIDIR?

Tüketicinin icra durumu avukata yetiştiğinde tüketici avukat tarafından son bir defa aranarak borcun ödenmesini, aksi takdirde icra takibinin başlatılacağına ilişkin bilgilendirme yapmaktadır. Tam’da bu sırada borçlu olan kişi avukatla iletişim halinde olarak icra borcunu taksitlendirmek için başvuruda bulunması gerekmekte. Bu durumun yanı sıra avukat büyük bir ihtimal tüketiciyle görüşmek için kendisini ofisine davet etmektedir ve elinden geldiğince borcunuzu ödeyebilmeniz için size teklifler sunacaktır. Bu kapsamda borç taksitlendirme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

Kişi, firma veya bankalara olan borcun yapılandırılma sürecinde oldukça dikkat edilmesi gerekmekte. Zira yapılandırma işleminde tüketicilere bir takım evraklar avukat tarafından imzalatılmaktadır. Bu evraklarda yer alan maddelerde yapılandırma taksit borcunun ödenmemesi halinde hapis cezası ile ilgili maddeleri de kabul etmiş sayılacaksınız, bu nedenle gaflete düşüp hemen imza atmanız sonrasında sizi zor durumda bırakabilecek durumları doğurabilir.

Bir önceki yazımız olan Evde Bakım Maaşı Yatan İller başlıklı makalemizde evde bakım maaşı, evde bakım maaşı nasıl alınır ve evde bakım maaşı şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık