HSBC Kredi Kartı Nasıl Kapatılır | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

HSBC Kredi Kartı Nasıl Kapatılır

HSBC Kredi Kartı Nasıl Kapatılır

Kredi kartı kapattırmak çoğu bankada pek kolay değildir. Banka sizleri mutlaka kapattırmamanız yönünde ikna etmek için her yolu deneyecektir. HSBC bankasından alınan kredi kartlarını kapattırmak için izlenebilecek yollar şöyledir;

Kartın iptal edilmesi için öncelikle kartın tüm borçlarının tamamen kapatılmasını öneririz. Kart iptalinde kolay yollardan biri, dilekçe yazıp herhangi bir HSBC banka şubesine götürüp kartın iptalini talep etmektir. Standart bir beyaz kağıda Kart numarası ile birlikte kartın iptal edilmesini talep eden bir dilekçe yazabilir ve kartınızı iptal ettirebilirsiniz.

0850 211 0 111  Numaralı HSBC müşteri hizmetlerini arayarak da telefon bankacılığı ile kartınızın iptalini talep edebilirsiniz. Bunun için kolay yollardan biri kartın kayıp olduğunu söyleyerek iptal ettirmektir. Fakat her banka gibi HSBC’de, kaybolan kart iptal edildikten sonra yenisini basıp adresinize kadar gönderiyor. Kurye ile gönderilen kredi kartını teslim almamak ve kart elinize geçmediği için tekrar iptal ettirmek en kolay seçenek olacaktır.

Hsbc Kredi Kartı İptali

Hsbc Kredi Kartı İptali

Bir diğer yol ise, borcu kapatılan kredi kartını yine telefon bankacılığı ile iptal ettirmektir. 0850 211 0 111’i arayarak, kart hareketlerini inceleyebilirsiniz. Borcu olmadığı teyit edilen kartınızın iptalini müşteri temsilcisinden talep edebilirsiniz. Kartınız 7 gün içinde iptal edilecektir.

Bir önceki yazımız olan Bank Pozitif Kredi Kartı Nasıl Kapatılır başlıklı makalemizde bank pozitif kredi kartı, kredi kartı iptal dilekçesi ve telefon bankacılığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık