HSBC Kredi Hesaplama | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


HSBC Kredi Hesaplama

HSBC Bank Kredi Hesaplama 

Toplu para ihtiyacı her zaman var olacak bir durumdur. Çok yüksek geliriniz yoksa ve bir yerlerden miras kalmamışsa, bankalardan kredi almak durumunda kalırsınız. Kredi çekmek geri ödemesinin uzun vadede olması ve ev- araba- eğitim veya borç kapatma ihtiyaçlarına cevap vermesi bakımından önemlidir. Faizle geri ödemeli şekilde belirli şartlar yerine geldiğinde kredi çekmek de mümkün olur.

Kredi Notu Kaç Olmalı?

Bankalar kredi başvurusunda olan kişi veya firmalar için bazı şartları öne sürerler. Bunlardan en önemlisi kredi notudur. Bu puan sizin geçmişte yaptığınız ödeme listesini, ödemelerde yaşanan sorunları, hali hazırdaki bankalara borç durumunuzu, kısa sürede sık sık kredi başvurusu yapıp yapmadığınızı vs. değerlendirerek bir puanlama yaparlar. Puanlamanın 1450 ve üzerinde olması kredi çekme olasılığını artırırken kredi notu 1400 ve aşağısında olanların riski daha fazla olduğundan olasılık azalacaktır. Tek başına olmasa da kredi çıkmasında belirgin bir etkiye sahiptir. Kredi notu dışında bankadan kredi çekme koşulları içinde düzenli gelir belgesi gösterme konusu da önemlidir. Risk oluşturan bir durum bankalar tarafından olumsuz algılanabilmektedir.

HSBC Bank İhtiyaç Kredisi

Avantajlı ihtiyaç kredisi veren HSBC Bank 24 ay vadeli ve 10.000 ₺  kredi hesaplama örneği: %1,39 faiz oranı, 50 ₺ kredi masrafı 509,04 ₺  aylık ödeme, 12.266,96  ₺ geri ödemeli şekilde banka kredisine başvuru olabilir. Bu rakamlar kredi karşılaştırma sisteminden alınan rakamlardır. Zamana ve banka durumuna göre değişim olabilir.

HSBC Ev Kredisi

Konut almak isteyenlere yönelik HSBC konut kredisi hesaplama örneği şu şekildedir: 120 ay vadeli 80,000 ₺   kredi için  %1, 25 faiz, 400,00 ₺ kredi masrafı, 1.290,68 ₺ aylık ödeme miktarı ve 155.281,60  ₺ geri ödeme ile başvuru yapılabilir. Genel bir değerlendirme yapılırsa faiz oranlarında yüksek orana sahip bankalar arasında olduğu söylenebilir.

HSBC Bank Uygun Taşıt Kredisi

Özel ya da ticari araç satın almak isteyenler için HSBC taşıt kredisi fırsatlardan faydalanabilirsiniz. Örnek bir araç kredisi hesaplaması:  50.000 ₺ 36 ay geri ödemeli,  %1,40 faiz, 250,00 ₺ kredi masrafı, 1.862,26 ₺ aylık ödeme, toplamda 67.291,36 ₺  geri ödeme şeklinde devam etmektedir.
Kredi Notu Nasıl Yükseltilebilir?

Kredi notunu yükseltebilmek için öncelikle neden düşük olduğunu öğrenmek gerekir. Kredi notunun düşük olma sebeplerinden bazıları, geçmişte yapılan banka ödemelerinde gün bazlı da olsa gecikme yaşanması, aynı süre zarfında birçok bankaya kredi başvurusunda bulunmak ve bunun kabul edilmemesi, kredi kartı veya kredi hiç kullanmamış olmak, kredi kartı kullanırken borç oranlarının çok yüksek, asgari ödemelerin devamlı olması, uzun süre kredi kartı borcunun sürmesi gibi açıklanabilir.  Kredi notunu yükseltmek için düzenli ödeme yapmanız, hali hazırdaki borçlarınızı yapılandırmanız, yasal takip durumundan uzak durmanız, uzun süre kredi kartı borcunu ödememekten kaçınmanız tavsiye edilir.Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık