Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Türkiye’de yer alan birçok banka tüketicilere sağlamış olduğu hizmetleri doğrultusunda çeşitli kesintiler yapabilmektedir. Bunlardan biride genellikle havale ve EFT işlemlerine tabii tutulan hesap işletim ücretleri gelmektedir. Tüketiciler kendi hesaplarından farklı kişilere ait aynı banka veya farklı bir bankaya EFT yada havale işlemleri çerçevesinde hesap işletim ücreti olarak tabir edilen hizmet ücret kesintisi ödemekte. Bu rakam birçok bankada 40 TL olarak başlamakta ve 150 TL’ye kadar yükselebilmektedir. Hal böyle olunca tüketicileri hesap işletim ücreti almayan bankalar üzerine yoğunlaşarak yapmış oldukları bu tür bankacılık işlemlerinde herhangi bir ücret ödememektedir. Bu konu aynı zaman’da 3 veya 6 ayda bir hesap kullanım ücretine yansıtılan işletim ücreti olarak ta bilinmektedir.

HESAP İŞLETİM ÜCRETİ ALMAYAN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Bu kapsamda sizlere önerebileceğimiz ilk isim “Enpara” gelmekte. Finansbank tarafından sahiplenen ve şuana kadar şubesiz bankacılık sektöründe en yenilikçi bankacılık hizmetini sunan Enpara havale, EFT ve herhangi bir işlem için hiçbir kuruş ödemeden tüm işlemlerinizi sorunsuzca ve ücretsiz bir biçimde yapmanızı sağlamakta. Dijital bankacılıkta büyük bir öncü olan Enpara kullanımı ülkemizde özellikle de 2016 yılında büyük bir dalgalanma ile yükselişe geçmiştir. Bunun dışında Akbank çatısı altında geliştirilen “Nuvodijital bankacılık hizmeti de tüketicilere hiçbir kapsamda havale ve EFT gönderim ücret kesintisi yapmadan işlemlerini yapmalarını sağlamaktadır. Bunlara ek olarak havale ve EFT adı altındaki işlemleriniz için hesap işletim ücreti vermek istemiyorsanız Türkiye Finans Bankası ve Albaraka Türk bankacılık hizmetlerini de kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 444 8 444 Odeabank başlıklı makalemizde 444 8 444, odeabank ve Odeabank iletişim hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık