Halkbank EFT Saatleri

1933 yılında küçük ve orta büyüklükteki esnaf ve sanayiciye kolay kredi vermek amacıyla kurulan ve günümüze kadar faaliyetlerini devam eden Halkbank, Esnaf ve Kefaret odalarıyla yaptığı sözleşmeler gereği günümüzde de esnaflara kolay kredi vermeye devam etmektedir. Bu yazımızda da Halkbank EFT saatleri hakkında bilgi vereceğiz.

İçerikler

Halkbank EFT Saatleri 

Halkbank EFT saatleri 08.00-16.00 saatleri arasındadır. Hafta içi 16.00’dan sonra yapılan EFT işlemleri ertesi gün işleme alınacaktır. Hafta sonları Halkbank ‘da yapılan EFT işlemleri bekletilmeye alınıp Pazartesi günü EFT işlemi karşı bankanın hesabına aktarılır. Dini ve milli bayramlarda resmi tatil olduğu için EFT işlemleri yapılmaktadır. Talimat olarak yapılan EFT işlemleri ilk resmi çalışma gününde işleme alınıp EFT işlemi karşı bankanın hesabına aktarılır.

Halkbank EFT Süresi

Halk Bank ile yapılan EFT işlemleri yoğunluğa göre değişmek olup normalde en geç 15 dk içerisinde EFT işlemi gerçekleştirilir. Hafta sonu ve uzun süren resmi tatillerden sonra banka işlemlerinde yoğunluk olacağı için EFT işlemlerinin gerçekleşmesi zaman alabilir. Ancak 30 dk içerisinde EFT işlemleri gerçekleşebilir.

Halkbank EFT Takip Sistemi

Halkbank ile yapılan EFT işlemlerinde bir sorun olduğunda ve para transferi alıcının hesabına aktarılmadı ise EFT yapan kişiler varsa EFT takip numarası ile beraber banka şubelerine başvurmalıdır.Yapılacak bilgi kontrolünde verilen IBAN numarası ve alıcı bilgisi doğru ise o zaman da karşı bankanın şubesi ile görüşülmesi gerekir. Gerekirse EFT yapılan bankanın telefon bankacılığı aranarak takip yapılabilir. Halkbank ile yapılan EFT işlemlerinde isteyenler Halkbank İnternet Bankacığı sistemini kullanarak EFT takip kodu ile para transferini anlık takip edebilir. Yine EFT takip numarası ve IBAN, alıcı bilgilerini kullanarak Halkbank telefon bankacılığı aracılığı ile de EFT takip işlemi yapılabilir.