Halk Bankası Kredi Hesaplama

Halk Bankası Kredi Hesaplama

Kredi başvuruları hem Türkiye’de hem de dünya üzerinde kişi ve kurumların vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Yeni bir iş kurmak isteyenler, eğitim masrafı için para ihtiyacı olanlar ve ev- araba sahibi olmak isteyenler kredi için bankalara başvurmaktadır. Yarı devlet bankası olarak uygun kredi imkânı sunan Halk Bankası belirli koşullar gerçekleştiğinde kredi desteği vermektedir.
Halk Bank Ev Kredisi

Uzun zamandan beri yapılan birikimleri artık değerlendirmek, ev sahibi olmak istiyorsanız,  Halk bankası ev kredisi sizin için ideal olabilir. Halk Bankası konut kredisi için kredi karşılaştırma sisteminden alınan hesaplama örneği şu şekildedir:  96 ay vadeli 80,000 ₺ konut kredisi için %1,15 faiz, 400 ₺kredi masrafı, 1.380,63 ₺ aylık ödeme, toplam 132.940,48 ₺ geri ödemesi ile ev kredisi alınabilir.

Halk Bank Tüketici Kredisi

Eğitim, işyeri için malzeme temini, sağlık ya da borç ödeme gibi para ihtiyaçları için 24 ay vadeli 15.000 ₺ Halk Bankası tüketici kredisi için örnek hesaplama şu şekildedir:   %1,33 faiz, 0,00 ₺ kredi masrafı, 757,24 ₺  aylık ödeme ve18.173,76 ₺ geri ödeme şeklinde kredi alınabilir. Masraf olmaması bankanın kampanyası gereğidir. Belirli bir süre için olabilir. Bunu bankayla doğrudan görüşebilirsiniz.

 Halk Bank Araç Kredisi

Ticari ya da diğer taşıt kredisi almak için uygun koşullarda Halk Banktan kredi alabilirsiniz. 50.000 ₺ için 36 ay vadeli taşıt kredisi için  %1,23 faiz, 250 ₺ kredi masrafı, 1.800,40 ₺ aylık ödeme ve 65.064,40 ₺ geri ödemeli şekilde yararlanabilirsiniz. Faiz miktarının olabildiğince az olması için geri ödemeyi olabilecek en yüksek miktardan yapmanız tavsiye edilir. Faiz oranları borca ciddi miktarda ekleme yapar.

Kredi Çıkmasını Kolaylaştırmak İçin Tavsiyeler

Kredi çıkmasını kolaylaştırmak için yapılabilecek en mantıklı durum kredi puanını yükseltmektir. Kredi Kayıt Bürosu kaydı yaptırdıktan sonra puanınızı öğrenebilir ve risk raporu alabilirsiniz. Alınan bu risk raporu sizin neden kredi alamadığınızın raporu gibi bir belgedir. Yani nerelerde puanın düştüğünü gösterir. Örneğin geçmişte kullanılan kredi kartı borcunun ödemesinde sıkıntı varsa puanda düşme olacaktır. Son zamanlarda çok sık kredi başvurusunda bulunmuşsanız, hiç kredi kartı kullanmıyorsanız yine puanın düşmesine neden olur. Puanınızın 1450 ve yukarısı olması gerekir. Bankalar kredi puanına bakarak kredi konusunda değerlendirme yaparlar. Bu açıdan 1400 ve altı yüksek riskli olan grupta olduğu için ödeme konusunda banka tarafından sorun olarak algılanacak ve kredi çıkma olasılığı düşük olacaktır. Belirli bir süre kredi başvurusu yapmamak, var olan borcu yapılandırmak, kredi kartı varsa borcu olabildiğince az tutarak ödemeleri düzene sokmak puanın yükselmesine yardımcı olur. Belli bir süre bu şekilde devam ettikten sonra kredi çekmek için bankaya başvuru yapabilir ve olumlu sonuçla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca hiç kredi kartınız yoksa bir tane düzenli ödeme yapabileceğiniz şekilde temin edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın