Garanti Banka Çalışma Saatleri

24 Saat Kesintisiz Hizmet Veren Garanti Bankası Şubeleri

Kısaca Garanti Bankası

”Başka bir arzunuz” sloganıyla yola çıkan ve 107 milyar dolar öz sermayesiyle ülkemizin en büyük ikinci özel bankası olan Garanti Bankası, Bonus kredi kartıyla da ülkemizde 9 miyom 374 kredi kart sayısıyla da  en fazla kullanılan ikinci kredi kart sahibi unvanına sahip bankadır. 1946 yılında bankacılık faaliyetlerine başlayan Garanti Bankası, 994 şubesi ve 1154 ATM noktasıyla müşterilerine hizmet vermektedir. Müşteri sayısının çok fazla olmasından dolayı da Garanti Bankası, müşterilerine kesintisiz banka hizmeti vermek için bazı şubelerinde öğle mesaisi uygulamasını kaldırmış ve bazı şubelerinde de 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Garanti bankasının çalışma saatleri yazımızda Garanti Bankasının öğle mesaisi yapmayan ve 24 saat hizmet veren şubeleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Mesai Saatleri Dışında Garanti Bankası Hizmetleri

Bankanın genel müdürlüğünce 2014  yılında alınan kararla Garanti Bankası 09.00 – 12.30 ve 13.30- 17.00 saatleri arasında banka şubelerinde hizmet vermektedir. Mesai saatleri dışında ve hafta sonlarında ise ATM noktaları, telefon bankacılığı, internet ve mobil bankacılık sistemleriyle müşterilerine kesintisiz 24 saat bankacılık hizmeti vermeye devam etmektedir. Mesai saatleri dışında saymış olduğumuz Garanti Bankası hizmet kanallarını kullanarak para transferleri, fatura, kira, şans oyunları, fatura ödemeleri yapılabildiği gibi kredi, kredi kart başvuruları da yapılabilmektedir. Hatta kredi notu yüksek olan Garanti Bankası müşterilerine hafta sonunda başvurulan kredi başvuruları onaylanmakta ve hafta sonu olsa bile müşterilerinin hesaplarına kredi tutarı transfer edilmektedir.

Garanti Banka Çalışma Saatleri ve Günleri

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ülkemizde en fazla müşteriye sahip bankalardan biri olan Garanti Bankası, bazı şubelerinde öğle mesaisine gitmemekte hatta bazı şubeleri hafta sonu bile açık olmaktadır. Garanti Bankasının büyük alışveriş merkezlerinde (AVM ) ve havalimalarında faaliyet gösteren şubeleri 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Garanti Bankasıyla ilgili bir de güncel haber verelim ki 2019 yılının ilk günü olan 1 Ocak’ta Garanti Bankasının AVM’lerde ve havalimanlarında ki şubeleri hizmet vermeye devam edecektir. Garanti Bankasının hangi şubelerinin öğle mesaisi yapmadığı ve yine hangi şubelerinin hafta sonu hizmet verdiklerini bu linke tıklayarak ulaşabilir ve öğrenmek istediğiniz il ve ilçeleri belirterek anında öğrenebilirsiniz. İsteyenler ise yine aynı linkten PDF dosyasını indirerek de açık şubeleri öğrenebileceklerdir.