Hacizlilere Kredi Veren Bankalar | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

Hacizlilere Kredi Veren Bankalar

Hacizlilere Kredi Veren Bankalar

Hacizlilere Kredi Çıkar mı?

İhtiyaçlarınızı karşılamak amacıyla bir bankaya başvurup kredi almışsanız bu krediyi geri ödeme şekliniz sizin ileride yaşayacağınız süreçler açısından çok önemlidir.

Bir bankadan kredi aldığınızda size uygulanan faiz oranlarıyla beraber belirlenen taksit sayıları ve ödeme tutarlarını zamanında ve eksiksiz tutarda yatırdığınızda banka sistemlerinde olumlu puanlamalar yansıtılır. Eğer bankadan aldığınız kredileri geri ödemenizde yetersiz tutarda ve zamanında ödemediyseniz bankalar tarafından kredi notunuz düşük olur ve ileri de tekrardan kredi almak istediğinizde düşün puanınızdan dolayı bankalardan kredi alamayabilirsiniz. Aldığınız kredileri ödemediğinizde önünüze bazı ciddi süreçler çıkacaktır. Size verilen 90 günlük süreç içerisinde ödemelerinizi tamamlamayıp kredi tutarınızı kapatmadığınız da takibe düşersiniz.

Tüm bankaların sizin kimlik numaranızla sizin bilgilerinize çok rahat bir şekilde ulaşabildiği bir gerçektir. Sizin takip altında iken başka bir banka tarafından kredinizin onaylanması çok zor bir ihtimaldir. Eğer ki haciz durumunda iseniz, hacizlilere kredi veren bankalar var mıdır sorunuza büyük ihtimalle olumlu bir cevap alamayacaksınız. İki türlü ihtimali değerlendirecek olursak. Başka bir bankadan kredi başvurunuz onaylanmayacağınızdan kredi borcunuzun olduğu banka ile görüşerek size ödemelerinizi kolaylaştıracak bir taksit uygulaması veya farklı yaptırımlarla anlaşabilirseniz başka bankalara ihtiyacınız kalmayacaktır.  Bir diğer durum ise kredi borcunuzun olduğu bankadan değil de başka bankadan da kredi için anlaşıp borcunuzun tamamını kapatıp bu yeni bankaya tek şekilde borçlanarak da kredi alabilirisiniz. Yeniden ödeme planları ve taksit miktarları belirlenip de yeni bankadan da bu koşullarla kredi almanız mümkündür. Bu işlemi gerçekleştirmeniz için de banka tarafından bir takım istekler olacaktır. Örneğin banka sizden ipotek altına almak için isminize kayıtlı bir mal varlığınıza ödeme yapamamanız durumunda el konulması maddesini size sunabilir. Bu durumun dışında ise sizin bir kefil bulmanızı ve bu şartla size bu krediyi verebileceğine dair bir madde de oluşturabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

    Bir Cevap Yazın

    Yukarı Çık