Hacizlilere Kredi Çıkar mı? | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum

Hacizlilere Kredi Çıkar mı?

Hacizlilere Kredi Çıkar mı?

Tüketiciler bankalardan aldıkları kredi veya kredi kartı ödemelerini zamanında yapmadıkları için belli bir süre sonra kırmızı çizgi olarak adlandırılan sürece girmektedirler. Kredi kartı veya kredi ödemelerinizi 2 ay boyunca yapmamanız halinde size uyarı gelmekte ve en kısa zaman’da her iki ayın taksitini yatırmanız hakkında size bilgilendirme ibrazı gelmektedir. Gelen bilgilendirme doğrultusunda 3’ncü ayın ödemesi de gerçekleşmediği halde haciz işlemlerine ilişkin tüketiciler uyarılmaktadır. Bu kapsamda avukatlık olma derecesi tüketicilerin en korktuğu durum olmakta. Bunun yanı sıra herhangi bir kurum veya banka tarafından haciz işlemine dayalı bir işleme tabii tutulmuşsanız farklı bir bankadan veya kurumdan kredi alma şansınız oldukça zor olmaktadır.

HACİZLİLERE KREDİ ÇIKAR MI?

Birçok tüketici hacizlilere kredi veren bankalar üzerinde her ne kadar araştırmalar yapsalar da pek çok kez aradıkları cevabı bulamamaktadırlar. Kredi Kayıt Büro’su tarafından toplanan veriler neticesinde sadece kredi notu ile ilgili bilgiler değil, birçok haciz, ibraz, doğal-gaz faturası ve tüketici hakkında birçok ödemelere dayalı bilgiler bankalar tarafından sadece kişinin T.C. kimlik numaralarının girilmesiyle bilgi edinebilirsiniz. Bunun üzerine eğer mevcut bankada yer alan borcunuzu banka ile görüşerek yapılandırmaya götürürseniz önünüzde az da olsa engeller kalkabilecektir. Bunun yanı sıra birden fazla bankaya borcunuz var ise tüm borçlarınızı tek bir banka çatısı altında toplayarak taksitler halinde borcunuzu ödeyip, yeni projeleriniz için yeniden kredi veya kredi kartı desteği alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Banka Kredi Oranları Karşılaştırma başlıklı makalemizde en uygun kredi, Faiz hesaplama ve Faiz kıyaslama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık