GSRAY Brüt Takas Durumu 2015 | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


GSRAY Brüt Takas Durumu 2015

Yatırım köşemizde bugün gelen soruların büyük çoğunluğu olan Galatasaray’ın Brüt Takasa girmesi ile alakalı. Bilindiği üzere ülkemizde bir hisse 3 kez tavan yaptığında hisse SPK tarafından işlemlerin kontrollü olması amacı ile Brüt takasa alınmakta. Ancak bir hissenin 10 kez tavan yemesine rağmen neden brüt takasa alınmadığı da aşikar SPK tarafından.

GSRAY Brüt Takas Durumu 2015

Bilindiği üzere hisse 19 lardan üst üste tavan kapatmasının ardından hızla 40 seviyesinin üzerine atmıştı. Ancak twitter hesabımızdan verdiğimiz bilgiler dahilinde hissesinin brüt takasa bu gidişi ile alınabileceğini belirtmiştik ve nitekim açıklamamızdan sonra hızlıca brüt takasa alındı GSRAY.

Gsray Analiz

Gsray Analiz

Günü %16 üzerinde kayıp ile kapatan GSRAY, hafta sonu oynanacak derbi ile çıkışa geçmesi beklenildiği konuşuluyor ancak brüt takasta olan bir hissenin haberlerin aksine olumsuz etkilendiğini de belirtmekte fayda olacaktır. Hissenin brüt takastan çıkacağı son 3 güne kadar olumsuz etkilenmesini beklediğimiz hissenin stop loss a girebileceği de ekonomistler tarafından belirtiliyor. Ortalama olarak 2 haftada %100 prim ile kapatan hissesin , beklentilerin oluşması nedeni ile primlendiği belirtiliyordu. Ancak beklentilerin kesin olmasa da şampiyonluğun oluşmasına 1 hafta kalması nedeni ile ağır satışların olması da bekleniyor.Bir önceki yazımız olan Alcatel Hızla Kademeleri Yükseltiyor başlıklı makalemizde akp, alcatel ve emptia hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık