Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Gelir Belgesiz Kredi

İnsanlar çeşitli ihtiyaçları doğrultusunda sürekli nakit paraya sıkışmaktadırlar. Bu doğrultuda kimi zaman kredi kartları yeterli olsa da, bazı durumlarda gerek kredi kartı faiz oranları, gerek ise yetersiz bakiyelerden ötürü kişiler kredi çekme zorunluluğu yaşamaktadır. Kredi çekebilmek içinde bankalar tarafından tüketiciden istenilen belli başlı birkaç evrak sureti gerekmektedir, akabinde kredi çekme işlemleri durdurularak iptal edilme olasılığı oldukça büyüktür. Bankalar tarafından çekilmek istenilen kredi için tüketicilerden genellikle ilk etapta kişinin nüfus cüzdanı ve gelir belgesi istenmektedir. Birçok banka’da bu durum değişmezken, bazı bankalar ise krediye ihtiyaç duyan kişilere gelir belgesiz kredi çekme olasılığını sunmaktadır. Gelir belgesi olmadan kredi çekmek isteyen kişilere de hem faiz hem de ödeme seçeneklerinde zorluk çıkarmayan bankalar, kişilerin sadece ilgili bankanın şubesine başvurmaları gerekmektedir.

GELİR BELGESİZ KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Gelir belgesi olmadan tüketiciye kredi imkânı sunan bankalar içerisinde Denizbank, Garanti Bankası, Odeabank ve Finansbank gibi öncü bankalar gelmektedir. Türkiye’nin en popüler ve en çok tercih edilen bankaları arasında bulunmalarının yanı sıra kişilere gelir belgesiz düşük faiz oranları ile kredi çekme imkânında sunmaktadır. Tüketicinin zaman içerisinde ihtiyaç duyduğu kredi miktarını, maaşları bu bankalar tarafından sağlanan kişilere gelir belgesiz kredi veren bankalar olarak hizmet sağlamaktadır.

Hemen üstte belirttiğimiz bankalara ait bir maaş alma durumunuz var ise sizlerde herhangi bir maaş bordrosu ve benzeri gelir belgeleri unsuru taşıyan herhangi bir evrak sunmaksızın 20.000 TL değerinde kredi çekme şansına sahipsiniz. Bunların yanı sıra üzerine bir gayrimenkul veya daha önceki kredi kartı ya da kredi ödemelerinize nazaran işleyen kredi notunuzun yüksek olması bankanız tarafından istenilen miktar kadar kredi verilmesi ve işlemlerinizin daha çabuk olmasında büyük rol oynamaktadır. Bunun nedeni ise bankaların belirli birkaç husus niteliğinde kendi güvenliğini sağlayarak sağlam kişiye, istenilen krediyi sunmasıdır.

GELİR BELGESİZ HANGİ TÜR KREDİLER ÇEKİLEBİLİR?

Borcunu ödemek isteyen, okul masraflarını karşılamak isteyen üniversite öğrencileri için ihtiyaç kredileri, yaz aylarında daha güzel bir tatil geçirme planları yapan kişiler için tatil kredisi, araç sahibi olmak isteyenler için taşıt kredisi ve hatta ev sahibi olmak isteyenler için bile konut kredisi imkânı sunulmaktadır. Bu konuda diğer üstteki bankaların yanı sıra aynı zaman’da Yapı Kredi Bankası, Akbank, ING Bank, HSBC, Halkbank ve İş Bankası gibi Türkiye’nin ve dünyanın en büyük bankaları tarafından da bu kredi türleri tüketiciye gelir belgesi olmadan kredi çekme şansını sunmaktadır.

BANKALAR GELİR BELGESİ OLMADAN NEDEN KREDİ VERİYOR?

Aslında sizlere sunmuş olduğumuz bu konu tamamen rastgele kredi verme olasılığı ile eşit değildir. Bankalar hakkınızda gerekli işlemler neticesinde araştırmalar ve buna bağlı olarak güvencenize kanaat getirdikten sonra sizlere gelir belgesiz kredi sunmaktadır. Birçok banka gelir belgesiz kredi vermezken, bir takım banka ise gelir belgesi olmadan da kredi vermektedir. Bunun nedeni ve gidişatı rastgele değil, tamamen sizin geçmişiniz ile ilgilidir.

Geçmişte bankalar ile olan ilişkiniz göz önünde bulundurularak kredi notunuzun yüksek olması üzerine gelir belgesi olmadan göstereceğiniz herhangi bir teminat karşılığında rahatlıkla kredi çekmenizi sağlamaktadır.

GELİR BELGESİZ KREDİ VERME ŞARTLARI NELERDİR?

İlk etapta yukarıda da belirttiğimiz üzere kredi puanınızın yüksek seviyede olması gerekmekle birlikte, bankalar ile daha önce yapmış olduğunuz işlemlerde herhangi bir sıkıntının da yaşanmaması gerekmektedir. Kredi notunuzun yüksek olması için sadece bankalar ile düzenli bir ilişkinizin yeterli olmadığı aynı zaman’da kredinin yüksek tutulabilmesi için telefon faturası, elektrik faturası, doğalgaz faturası ve benzeri birçok ödemelerinizde kredi notunuza tesir etmektedir. Bundan ötürü sadece bankalar ile olan eski ilişkilerinize dayanarak başvuruda bulunmanız oldukça yanlış bir adım olacaktır. Gelir belgesiz kredi almak için bazı şartlar aşağıdaki gibidir;

  • Kişinin kredi sicilinin tamamen temiz olması ve hiçbir ödemelerinde sorun yaşatmaması
  • Kredi kartı, elektrik, su ve benzeri resmi kayıtlarda geçen hiçbir borcunun bulunmaması

GELİR BELGESİZ KREDİ ALMAK İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

  • Kişinin nüfus cüzdanı veya aslını temsil eden noter tasdikli sureti
  • Kişinin adres kayıt defterindeki adresi ve diğer iletişim bilgilerinin güncel olması, buna bağlı olarak cep telefonu hattı, sabit telefon, doğalgaz, elektrik veya su faturası gibi son ay içerisinde düzenli ödendiğine dair faturanın aslı


Bir önceki yazımız olan Restorasyon Kredisi Limitleri başlıklı makalemizde Restorasyon kredileri, Restorasyon Kredisi ve Restorasyon Toki hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık