Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar | Kredi Notu Sorgulama, Kredi Notum


Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

28 Haziran 2016

Gelir belgesiz kredi veren bankalar ve genellikle gelir belgesi dışında diğer sunulan şartlar hakkında bir yazı derledik. Bu yazımız sizlere sunarken. Gelir belgesiz kredi ne şartlarda sağlanır daha çok bunu anlatmayı amaçladık. Bankalar kredi imkanı sağlarken yanında sizden de aldığınız parayı geri ödeme sorunu çıkarmamanız konusunda bir takım belgeler isterler. Bunlar sadece belge ile de sınırlı kalmaz. Özellikle kredi notu sorgulaması yapılır. Notunuz uygun ise gelir belgesi istenir. Bununla birlikte bazı yaş, iş, sigorta gibi farklı şartlarda bulunuyor. Tüm şartları sağlayan herkes kredi alabilir. Fakat bu şartlar bazen bize uygun olmayabiliyor. Bu durumda ne yapacağız? Mesela gelir belgesiz kredi veren banka olsa ne güzel olur diye düşünenler mutlaka vardır.

Bu aşamada gelir belgesiz kredi isteyenler genellikle öğrenci veya ev hanımları oluyor. Onlar için bazı bankalar kefilsiz kredi bile verebiliyor. Çeşitli kampanyalar oluyor bunları takip edip yakalamak gerekiyor.

Gelir Belgesiz Kredi Alma Şartları;
İlk olarak gelir belgesiz kredi almak istiyorsanız, kredi notu yüksek olan biri olmalısınız. Bunun için de daha önce kredi kartı veya kredi kullanmış olup borçlarınızı düzenli ve zamanında ödemiş olmalısınız. Olağan bir borcunuzun olmaması gerekiyor. Kredi notu gibi kredi sicilinizin de düzgün olması gerekmektedir. Son olarak ise krediyi kullanacak kişinin üzerine kayıtlı bir taşınmaz olmaması gerekiyor. Bu şartlar şuan kısmi şartlardır. Bankalar üzerinde değişim gösterebilir. Ama genel olarak aranan şartlar bunlardır.

Ek olarak gelir belgesiz kredi için gerekli evraklar nelerdir bundan bahsedelim.

Aslında üstte belirttiğim gibi bu istekler bankadan bankaya değişim gösterebilir. Fakat çoğu bankada ortak paydalardır. O yüzden rahatlıkla sizlerle paylaşabiliyoruz.
İlk olarak nüfus cüzdanı aslı ile beraber noterde onaylanmış bir sureti gerekiyor.
Sonrasında adres kayıt sisteminde şuan oturduğunuz adres olmalı. Yani güncellenmiş durumda olmalıdır. Birde üzerinize kayıtlı bir fatura olması lazım. Son 3 ay içinde kullandığınız bir telefon faturası olabilir.

Tüm bilgilerin yanında sizlere birde hali hazırda gelir belgesiz kredi veren bankalardan bir kaçını söylemekte fayda görüyorum. Burgan bank gelir belgesiz kredi imkanı sunan bankalardan biri, diğer bankalar ise Denizbank, Akbank ve Vakıfbank. Bunların kendi siteleri üzerinden açıklamalarına bakabilirsiniz. Hatta en doğru bilgi için şubeleri ziyaret ediniz. Aklınıza takılan her türlü soruyu bize yorum kısmından yazabilirsiniz.Bir önceki yazımız olan Banka İpoteği Nasıl Kaldırılır? başlıklı makalemizde banka ipoteği kaldırma, fek nedir ve ipotek nasıl kaldırılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

Yukarı Çık